| Dulap32 a întrebat:

Ce programe imi sugerati pentru a desena\colora cu o tableta grafica.cel mai bun raspuns funda

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cele mai bune si mai folosite sunt: Photoshop si Corel Draw din cate stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune sunt Autodesk Sketchbook, Medibang Paint, Sketch si Ibis Paint. Sunt cele pe care le folosesc si sunt excelente!

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Depinde,daca vrei un program pur si simplu de distractie si fara cost poti utiiza paint...acum nu stiu pentru ce iti trebuie exact, oricum paint-ul este destu de slab.Nu a layere (parca asa se scria nu mai stiu sigur), paleta de culori e prea basic(simpla) si nu poti face foarte multe combinatii, nu ai opacitate si este greu sa gasesti o culoare intermediara, ai putine brushuri si lista continua.
oricum ti-as recomanda manga studio 5EX sau corel draw, din ce stiu e cu cost, dar am impresia ca il poti gasi si free...
stiu ca ai pus intrebarea acum 4 ani dar mai bine acum decat niciodata happy

| DDDude a răspuns:

Illustrator.