| SexySpeed456 a întrebat:

Ce fel de anestezic pot folosi? Si cam cat ar costa? Cat dureaza timpul anesteziei?

Vreau sa folosesc la gaura in buric.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai precizat ce fel de interventie faci de ai nevoie de anestezie: extractie dentara, operatie simpla, operatie complicata? Dar, in oricare situatie, nu trebuie sa vi cu anestezia de acasa si daca interventia costa, atunci pretul anestezicului este cuprins in suma totala!

| arrriadna a răspuns:

Pentru CE? Pt masele de exemplu, dureri de coloana si chestii grave si naspa lidocaina e "tatal lor". Dar nici nu gasesti usor la farmacii si se poate cere retzata.
Daca te doare capul mai bine iei un algocalmin... Sau ceva mai "soft".
Daca iti dai gauri in urechi e buna xilina. Dar simpla, pentru ca daca iei xilina cu adrenalina si ai alergie la adrenalina te face nitel KO laughing)
Pe scurt, poti folosi multe analgezice in facut de scop.
Am gasit la munte o ciuperca, care cica e analgezic si te si face sa "vorbesti putin cu spiritele stramosilor"... big grin