| Bibiutza a întrebat:

Ce joburi de vara (cu salar bineintelesbig grin) as putea sa practic daca am 13 ani. Am mai vazut intrebari de genul asta si chiar sunt confuza. Unii ziceau ca nu poti e ilegal si cei mai multi ziceau ca ei au 13 ani si impart pliante. Si pe mine m-ar interesa. ma poate ajuta cineva? Pentru detalii suplimentare cere-ti big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pliante iti trebuie 16 ani, iar daca vrei pentru vara te poti angaja la o terasa(ospatar), masini de inghetata, sucuri, sezlonguri, dar asta sigur nu vrei(te faci clovn si vinzi baloane cu heliu laughing, astept si eu o fundita tongue

4 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Poti lucra doar cu acordul parintilor! se face un contract de colaborare cu firma care vrei sa lucrezi! bafta

| Zambet a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si ma intereseaza asa ceva... darr... whew.

Lasa ca mai asteptam noi un pic si dupaia.rupem totwinking.

| Ilyncutz a răspuns:

Eu am 12 anibig grin, plz! ajutati-ma! am nevoie de un job de vara, orice...Bona,etc.laughing.fiindca eu si cu niste prietene avemnevoie dejob.strangem bani de buzunarstraight face. numarul nostru de tel. este: 0720829496
PS:suntem din piatra neamtbig grin, mai am intrebari cu job-uri promit ca dau fundita! mersikiss

| m77 a răspuns:

E ilegal si asta nu incape indoiala. tu poti sa te angajezi de la 15 ani doar si asta cu acordul expres exprimat al ambilor parinti.
poate ca cei care lucreaza, o fac fara forme legale, iar angajatorii isi asuma riscurile aferente. sad