| alexandra2859 a întrebat:

Buna,ce puteri au sirenele din H2O-just add water?

Răspuns Câştigător
| SoniaMihaela a răspuns:

Da,mai au si alte puteri..mai era si charlotte care avea toate puterile la un loc, ema poate face sa ninga, poate ingheta orice si poate provoca viscoluri.rikky poate provoca fulgere, poate crea foc si poate seca apa iar cleo poate manipula apa, poate face rafale de vant..stiu ca toate, impreuna pot provoca o tornada. sper ca te-am ajutat happy

13 răspunsuri:
| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Riky are puterea de a incalzi apa si de a arde obiecte, Cleo se poate "juca" cu apa, sa o miste apa, sa o modeleze, iar Bella o gelatineaza... funda pentru primul raspuns?

| alexandra2859 explică (pentru ஐღArinaღஐ):

De fapt nu imi place de loc lucrul asta cu 1st comm daca vrei funda trebuie sa imi mai raspunzi la o intrebare, eu am vazut in episoadele mai noi(bine tot vechi sunt)ca poate sa controleze vreamea de exemplu intr-un episod cu tabara si luna plina ricky a "facut" un fulger si cleo a facut sa bata vantul, asa ca mai au si alte puteri?

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru alexandra2859):

Intr-un fel, in episoadele noi cu Bella ele nu mai au aceste puteri...la inceputul sezonului 2 cred ele le-au descoperit, dar cred ca puterea lui ricky de a face fulgere a fost provocata de luna plina iar Cleo a pierdul acea putere, nu stou de ce

| Crisstyanos a răspuns:

Incalzeste apa, controeaza apa si o transforma in jeleu

| TooCloseToTheEdge a răspuns:

Rikki o face sa fiarba, Emma o ingheata, iar Cleo o gelatineaza si o face sa pluteasca

| SoniaMihaela a răspuns:

Pff.e greu sa-mi amintesc.dar si eu ma uitam la ele.ema are puterea de a ingheta apa si toate lucrurile, ricky are puterea de a fierbe apa iar cleo are puterea de a manevra apa. sper ca ti-am fost de foloswinking

| alexandra2859 explică (pentru SoniaMihaela):

Da dar eu am vazut in episoadele mai noi(bine tot vechi sunt)ca poate sa controleze vreamea de exemplu intr-un episod cu tabara si luna plina ricky a "facut" un fulger si cleo a facut sa bata vantul, asa ca mai au si alte puteri? iti dau fundabig grin

| SoniaMihaela a răspuns (pentru alexandra2859):

Deci,mai pe scurt happy ultimele puteri:ema starneste viscolul, cleo poate controla vantul si poate determina aparitia furtunii, iar rikky poate crea foc si poate determina aparitia fulgerelor.happy

| SoniaMihaela a răspuns (pentru alexandra2859):

Da,mai au si alte puteri..mai era si charlotte care avea toate puterile la un loc, ema poate face sa ninga, poate ingheta orice si poate provoca viscoluri.rikky poate provoca fulgere, poate crea foc si poate seca apa iar cleo poate manipula apa, poate face rafale de vant..stiu ca toate, impreuna pot provoca o tornada. sper ca te-am ajutat happy

| RADOXO a răspuns:

Buna! Fierbere, Gelatinare si Plutire

| 15cineva a răspuns:

Cleo-misca apa, emma - ingheata apa, ricky-evapora apa si bella - o transforma intr-un fel de jeleu funda?big grin

| alexandra2859 explică (pentru 15cineva):

Da dar eu am vazut in episoadele mai noi(bine tot vechi sunt)ca poate sa controleze vreamea de exemplu intr-un episod cu tabara si luna plina ricky a "facut" un fulger si cleo a facut sa bata vantul, asa ca mai au si alte puteri?

| Adrian_Isaic_1972 a răspuns:

Sirenele din h20 au puteri precum invizibilitatea controlarea apei si crearea de furtuni

| myred a răspuns:

Da au puteri rikki are foc belle gheata iar cleo poate face orice cu puterile sale