| Crissssssss a întrebat:

Ce rechizite mi-ar trebui in clasa a5a! Ofer

Răspuns Câştigător
| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Pai in afara de creion, guma, ascutitoare, un pix sau stilou...nu sunt necesare carioci sau creioane,numai daca vrei tu,si bineinteles caiete:la matematica noua ne-a cerut caiet studentesc,la fel si la romana,poate voua nu,dar ma indoiesc,caiet de muzica,geografie,biologie,cateva caiete dictando mici,pentru E.P.S,Engleza, Germana sau Franceza, Pt ed Tehnologica, Istorie, mai ai nevoie de trusa de pictura si Bloc de desen(A5, nu A4) si bineintes manualele si culegerile dar iti vor spune profesorii si dirigentele de care ai nevoie
Succes in noul an scolar!

10 răspunsuri:
| ALLYALLY22 a răspuns:

Ghiozdan caiete A4 bloc de desen, geografie, biologie, muzica caiete mici pentru tehno, tempera penar cu detoate cam atat acum trec pe a 6-a ...am avut si eu probleme de astea nu am stiut ce sa iau! Fundahappy?

| strengaritzza a răspuns:

Caiete, carti, creion, pix, penar. Uniforna pentru astia mici.
De toate...

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Multumesc mult!big grin

| Crissssssss explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Npc

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru Crissssssss):

Eu am trecut in a-6-a si de aia stiu, succes!

| Crissssssss explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Am aflat si eu astazi si exact ce mi-ai zis tu imi trebuia! Ms mult!

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru Crissssssss):

winking

| Dontspeek a răspuns:

Caiete mate romana(eu iti recomand studentesti)
Iti vor trebui si de teme
Cate 2 din fiecare pentru fiecare materie
Bloc de desen(set de pictura)
caiete de -geografie/biologie
-muzica
trusa geometrie
stilouri(pic)
pixuri
creioane.
Cam atat
Oricum iti vor spune profesorii toate cele necesare.

| Alicutz a răspuns:

Hey happy
In clasa a 5 a iti vor trebui aceleasi rechizite ca intr-a 4a dar caiete studentesti (Mari) Muulte caiete!
Succes :*

| RalukAndre a răspuns:

Cam ce ti-a trebuit si pentru ceilalti ani: ghiozdan, penar, stilou, creioane, caiete A5 si A4, acuarele, coperti... Alte recuzite o sa-ti le spuna dirigintele! Funda? happy