| Ho1 a întrebat:

Ce rechizite mi-ar trebui pentru clasa 6-ea? sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Innnaa a răspuns:

Caiete studentesti de Limba Romana si de Matematica, cateva caiete mici, pixuri (stilou si pic), creioane de scris, trusa geometrica daca nu o mai folosesti pe cea din clasa av a, bloc de desen, caiete de muzica, geografie si biologie, acuarele si creioane si carioca.

7 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Pai...daca nu ai avut geometria anul trecut..pe langa cele necesare (pix, creion, rigla) o sa-ti trebuiasca compas, echer, raportor)

| georgiana999 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa astepti sa inceapa anul si sa iti zica chiar profesorii ce iti trebuie ( fiecare profesor vrea ceva diferit). Oricum prima saptamana de scoala nu veti face mai nimic.

| hermosa a răspuns (pentru georgiana999):

Nu fi asa sigura.Eu in prima saptamana am avut ore.Pe toate le-am facut si am avut si teme.

| CrisDdf a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic diferit fata de anii trecuti.

| VinnieMmM a răspuns:

Iti trebuie un Pix si un caiet

| RollingInTheDeep123 a răspuns:

In primul rand iti trebuie caiete studentesti de romana si matematica, apoi caiete de geografie, biologie, etc.Sa iti iei si pixuri, sau stilouri depinde. Funda?

| Mimiiiii a răspuns:

Cateva caiete studentesti la materiile mai importante, romana, matematica de ex. Pixuri /stilou, creioane? Restul ti le iei pe parcurs in functie de ce vezi ca-ti mai trebuie. Succes:*