| FuckingContra a întrebat:

Ce "rechizite" mi-ar trebui pentru clasa a 8-a?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva pe ce sa scrii si ceva cu ce sa scrii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FuckingContra):

Serios laughing.

| Cσcσ a răspuns:

Caiete de matematica, dictando, biologie, geografie si cam atat (tu stii cate iti trebuie). Pixuri, creioane, radiera, rezerve de stilou (daca scrii cu stiloul).

| UzOm a răspuns:

Eu pe a 9-a am mers cu doua caiete (unul dictando si celalalt de mate) de 200 file si doua pixuri. Cartile le tineam in banca. Asta scoala. big grin

| lovecats123 a răspuns:

Eu tocmai am terminat a 8-a deci mai stiu ce rechizite trebuie:doua caiete studentesti de ate si doua de romana(sa fie grose de 80 de file ca sa ai toate lectiile pe un caiet),unul studentesc la franceza/germana,un caiet mic de TIC,un caiet de bio,unul de geografie,doua caiete mici sau unul studentesc la engleza,un caiet gros studentesc la fizica si unul la chimie,harta mare a romaniei,niste markere,pixuri(eu am folosit cu gel),noi nu prea am facut desen anul asta deci nu stu daca o sa ai nevoie tu de bloc de desen etc,cateva caiete mici dictando pentru celelalte materii,mapa,dosare si folii,coperti de caiete si carti,sa iti iei si o culegere de pregatire pentru EN,niste creioane,radiera, scotch, trusa de geometrie, penar, caiet de muzica si geanta daca nu ai

| TrevorTHOR a răspuns:

O sticla de apă sfințită
Și niște cruci la gât