| maryelena a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine urgent! Am copiat un film de pe net, si nu a mers sa-l iau pe tot ca imi aparea ca am memoria plina, si nu am vrut sa sterg nimic din programe deoarece toate sunt utile si asa ca am intrat la Local Disk (C), si le-am mutat la Local Disk (D), si mi s-au sters toate programele de pe Desktop, cine imi spune cum sa le aduc inapoi, am incercat sa intru la Local Disk D sa-mi recuperez programele inapoi dar nu a mers sa le copi pe desktop imi da eroare!

6 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Incearca sa copiezi filmul direct in diskul d parerea mea este sa iti formatezi amandoua partitiile si sa faci diskul C mai mare ca sa iti incapa toate programele si sa iti mai ramana si ceva spatiu pe diskul c in mod normal pe diskul C unde ai sistemul de operare si programele trebuie sa ai mereu 4 giga liberi ca sistemul de operare sa mearga in conditii optime si referitor la programele care vrei sa le muti inapoi nu prea mai ai ce sa faci daca iti da eroare decat sa reinstalezi windowsul.

| ExpertHost a răspuns:

Incearca sa le pui la loc, de unde le-ai copiat. E mai greu de explicat din moment ce pe desktop puteau fi shortcuts sau executabilele in sine. Daca ai copiat "chestiile" undeva, du-te in locatia respectiva si alege ce vrei sa pui inapoi pe desktop. Ai doua variante: 1. alegi programul, click dreapta si "send to desktop (create shortcut) dar nu mai muta fisierele de-acolo pentru ca el tine minte locatia de unde ai creeat shortcut sau 2. Du-te in c:\documents and settings\username folosit\desktop si acolo copiezi ce ai nevoie de pe D:

| piticot a răspuns:

Expert Host iti recomanda cea mai utila solutie, asculta si il vei repara si in viitor retine un lucru:daca ocupi mai mult de 98% din spatiul total se blocheaza windowsul.Este de preferat sa cumperi un hard disc extern in care sa iti pui filme si tot ce te intereseaza. Poti pune si instalerul unor programe dar cand vei folosi programele respective le vei folosi cu hardul atasat.

| iuliancico a răspuns:

Daca dadeai la disc c-properties-compress drive to save space disc era foarte simplu. Programele respective reinstaleaza-le la fel cum ai facut in discul c.

| eounik a răspuns:

Pai intri in D si le folosesti de acolohappy

| sasha_7307 a răspuns:

Trebuia sa salvezi filmul in D si era mult mai simplu asa.Incearca sa le muti din D inapoi in C si apoi vezi ce se intampla. Daca nu, du-l la reparatthinking