| KatyKat a întrebat:

credeti ca daca eu invat foarte bine dar nu am pina ce iubit (am 14 ani), dar mamica zice ca nu trebuie sa am iubit, caci trebuie sa invat la virsta mea, dar eu vreau si iubit, caci nu o sa ma las de invatat chiar daca o sa iubesc. Parerile? happy

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Sa astepti intai sa te placa un baiat mult mult si u sa'l placi si dupa aia mai vb cu mama ta.asa am facut si eu si a mers.winking

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Va sosi si timpul tau.Profita inca de copilarie. Timpul zboara si nu se mai intoarce.

| Liviu a răspuns:

Ascultati mamica
Dar... vezi sa nu devina un obicei
Ca pe la 18 ani sa ii ceri voie mamicei sa te duci cu prietenu in oras
O sa ajungi fata mamei
Si nici un baiat nu vrea sa aiba o fata care nu iese din cuvantu mameilaughing
Sau invers nici o fata nu vrea un asemenea baiat
^^

| KatyKat explică:

Mersi mult chiar m-ati ajutat.

| EduardGa a răspuns:

Ehe, probleme de-astea vor aparea mereu in relatia parinte-copil. Iubirea, o relatie, nu are nici o legatura cu scoala, atata timp cat cu intelepciune, stii sa le impaci pe amandoua, in asa fel, incat sa nu ai de suferit. Adica: sa iti indeplinesti obligatiile de elev, dar sa te si bucuri de viata si daca pe tine, o relatie te face fericita, urmeaza-ti drumul. Parintii vor intelege pana la urma si chiar daca in prima faza vor respinge ideea ca tu sa te ocupi si de altceva, va fi totul bine, sunt sigur. Toti am trecut prin etapa asta, la un moment dat. Ai 14 ani si intr-un fel e foarte normal si cat se poate de natural ca parintii sa iti impuna anumite reguli, o anumita conduita specifica varstei tale. Pentru ca sa fim seriosi, foarte rar vad fete de 13-14 ani cu iubiti de mana, si cu ghiozdan in spate. Dar, evident, depinde de temperamentul fiecarei fete, de relatia ei cu parintii, de mediul in care traieste si de alti factori.
O discutie ca de la mama la fiica, nu ti-ar strica. Spune-i mamei tale ca intelegi ca scoala e importanta pentru tine si ca nu ai de gand sa iti neglijezi viitorul pentru o relatie, insa cateodata simti nevoie sa iesi, sa te distrezi, fie si cu un baiat. Probabil mama ta te va intelege daca ii explici cu calm, matur. De aceea consider ca daca o sa apara un viitor EL in viata ta, e un must ca mama ta sa il cunoasca pentru a se lamuri ca nu e totul atat de negru precum are ea impresia.
Multa bafta iti urez!
Take care! kiss

| RMihai a răspuns:

Aceasi problema ii intre mine si prietena mea eu is mai 'normal' as putea zice ea nu a luat in viata ei numa 10 la scoala totu trebuie sa fie perfect scoala pe primul loc, tot timpu imi zice asta ...nu suntem iubiti doar prieteni suntem in aceeasi clasa plimbari pupici pe obraz nu mai mult de atat, nu ca nu ar vrea ea sa fie ceva mai mult intre noi eu cred si sunt sigur ca parintii ei ii impun... tin mult la ea sunt indragostit, dar incep sa ma plictisec de monotonia asta deci parerea mea nu le spune parintilor cand ai iubit zile ca ii doar coleg totusui sa aiba habar cu cine umbli succes si traiste-ti varsta, asta nu inseamna sa-ti neglijezi scoala

| soricica a răspuns:

Faci ceea ce simti si ce crezi ca e mai bine. Nu trebuie sa iti dicteze cineva, dar asta nu inseamna ca acum ai sa te apuci de prostii [Doamne fereste].
Cand ai sa intalnesti baiatul potrivit, crede-ma nu iti va mai pasa ce iti va spune mamahee hee
Bye:*

| Tp42 a răspuns:

Lol, dar nu e obligatoriu, te asigur. laughing
stai linistita.winking
o sa vezi ca o sa vina si randul tau sa ai prieten.
o sa apara si pentru tine acel baiat perfect pe care sa-l iubesti si care sa te iubeasca. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asculta ce zic alti, ascultati mamica ca stie ea ce stie nu te invata de rau. (Te felicit ca ai scris foarte frumos pe romaneste, altele de varsta ta cu prieten ar fi scris "Bn, credeti ca dc..." si asa mai departe (cred ca intelegi ce vreau sa spun).

Întrebări recente