| florynnaa a întrebat:

credeti in chestii paranormale? ce lucruri vi s-au intamplat?:L

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu cred sincer. Raţionamentul mă împiedică să cred. Am auzit diverse poveşti dar sincer pentru mine atât rămân, poveşti! Baftă!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da bineinteles, azinoapte am vorbit cu niste sirenehappy

| cornel a răspuns:

Eu nu credhappy

| sensesDelight a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat nimic care să-mi dea de bănuit așa că în principiu nici nu sunt 100 % că nu există, dar nici nu trăiesc cu spaima că o să mă pape o fantomă.
Din emisiunile la care mă uit seara, mai trag niște concluzii cum că ar fi posibile. De obicei mă uit pe Explorer Tv, mă mai uitam și la "Ghost Hunters", sau "Hunted", dar astea sunt doar niște făcături. ^.^
Eu tind să cred că există grupa satanistă și grupa Dumezeiască, și că tu alegi în ce grupă vrei să fii. Dacă intri în cea satanistă e evident că ești cu chestiile paranormale, ritualurile. În schimb cei credincioși în Dumnezeu, după cum se vede, nu prea cred în așa ceva. Eu mă împart în două la faza asta. Cred în Dumnezeu, dar am unele păreri care contrazic existența sa. Oricum, discuția e mai amplă decât atât.
Important e să nu crezi sau să prinzi frică pentru așa ceva. ^.^

| ✿puffa✿ a răspuns:

Da cred:
Eram la calculator si scriam pe TPU... apoi imi nazare sa fac poze cu tellu si il caut in toata casa(mentionez ca il pusesem in pat pe perna). Si ma apuca evoile si ma duc la baie si observ sa era pe masina de spalat, cea ce e imposibil, caci ma trezisem de 10 minute si nu intrasem in baie, eram sg acasa.winking
Sau atunci cand mama se ruga eu stateam in pat cu castile in urechi, tocmai primise'sem un"la multi ani"de la o prietena, era 00:00.Si mama vine la mine si zice ca s-a auzit cum urca cineva scarile(tata era la munca si am crezut ca venise). Dar nu era asa, apoi se tot auzeau cum trosnea mobila prin casa.Mama nu crede in fantome si din astea, deci nu ar fi mintit. Oricum se auzeau zgomote ciudate din casa scarilorhappy

| Chrystyne a răspuns:

Pfff...nu cred in chestiile astea, iar daca cineva chiar spune ca i s-a intamplat ceva, sigur imaginatia ii joaca feste.Deseori am avut si eu impresia ca noaptea e cineva care se uita la mine si altele tongue Dar pur si simplu nu cred... Fundita? big grin

| hideaway a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva.

| Amrita a răspuns:

Buna.Eu sincer nu cred.chiar daca mi-e frica sa ma uit noaptea la tv la emisiuni de genulaughing Dar, poate ceva, ceva tot e adevarathee hee

| GirlOfDeath a răspuns:

Eu cred.Si mi sau intamplat multe chestii. Unele cu niste spirie care apareau ca flesuri de lumina.Altele cu demoni ingeri si daste dar nu iti pot spune cum a fost dar e interesant si periculos.

| GirlOfDeath a răspuns:

Am primit mesajul tau si nu iti pot spune.ma vei crede psihipata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ieri am fost mai nebuna decat in restul zilelorwinking.
Nu cred in asa ceva! Si daca e sa cred in ceva e vb de Dumnezeu.