| alecsasweet a întrebat:

Cum se numesc acele litere de la începutul unei poveşti încadrate în diferite moduri, cu diferite modele etc (sper că vă daţi seama la ce mă refer). Se pot face astfel de litere în Microsoft Office Word 2003? Dacă da, de unde?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Da, am eu vreo 90 de fonturi de acel gen, trimite-mi un mesaj şi ţi le trimit pe mail, cu explicaţiile de rigoare...

| alecsasweet explică (pentru angel74dm):

Nu pot sa iti trimit mesaj pentru ca sunt junior...big grin
ma poti gasi pe facebook: Alecsa Bhăă si iti voi da acolo email-ul

3 răspunsuri:
| St3fan97 a răspuns:

INteleg la ce te referi dar nu am gasit nimic de acest gen poiti folosi doar imagini si poti scrie doc sau cv in power poinnt k poti fol si img!

| angel74dm a răspuns (pentru St3fan97):

Ia uite aici 2100 de bucăţi, care-ţi place le dai download, le dezarhivezi, le pui intr-un folder, apoi dai Selectare totala/Select all, Copiere/Copy, apoi mergi la My computer, Local disk C, WINDOWS, acolo cauti folderul Fonts, il deschizi si dai Lipire/Paste acolo. Acum inchizi toate folderele, deschizi un Microsoft Word si o sa vezi ca ai toate fonturile acolo sus la Font.
Selectezi un paragraf si-i dai pe rand font, sa vezi care iti place. Astea ce ti le-am trimis imi plac mie. Aici ai 2100 de bucăţi: http://www.dafont.com/theme.php?cat=101&fpp=50
sau
http://www.whatfontis.com/all-fonts.html

PS: Fonturile le gasesti si la Paint!