| cevazacelamineintorace a întrebat:

Dau funda celor mai amuzante bancuri pe care le stiti! Deci ca raspuns as dori niste bancuri extrem de amuzante la care sa rad cu lacrimi! Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Timee೩ a răspuns:

Ce mai tare intrebare de pana acum.Ma bucur ca ai pus. o stiu o gramada de bancuri tari.happy

-Un oltean merge cu taxiul. Taximetristul ii zice olteanului:
Domne' domne, nu mai am frane.
La care olteanu`:
Ma' omule macar opreste aparatu de taxtat.laughing

-Se cearta bula cu sotiasa si pleaca la taicaso cu doua valize.
Taicaso ingrijorat zice:
Da ceai patit ma?
Bula zice:
Pai ma tata m-am certat cu sotia.happy
La care taicaso:
Eu unu as fi rupt. o
Si zice bula:
Da ce crezi ca am in valize?laughing

Ion si cu Maria stateau in pat.
Zice maria:
Ma ioane ma mai da si tu o basina ca atata iti put picioarele.

Ion si cu soacrasa erau in caruta, si incepe furtuna.
Incepe sa fulgere in stanga si zice Ion:
Futui!
Incepe sa fulgere in dreapta zice Ion:
Futui!
Si trasneste in soacrasa si zice Ion:
No ase.laughing

-
ion si cu maria stateau noaptea pe malul mari, si maria ii zice:
-ioane tu nu ai vrea sa faci sex in mare?
-ba da marie dar tu nu vezi ca esti singura femeie de pe plaja?

Pacientul isi recapata cunostinta dupa operatie:
-Domnule doctor, deci operatia a reusit?
-Nu fiule, eu sunt Sfantul Petru

-Cum se fac strazile in africa?
-Se pune negru langa negru si benzile ii pun sa zambeasca

De o doamnă mai plinuţă, în timp ce mergea pe stradă, se apropie un cerşetor:
- Doamnă, de 5 zile nu am mîncat nimic.
- Ehee, de-aş avea şi eu aşa voinţă.

Doctorul către proaspătul amputat:
- Domnule am pentru dumneavoastră o veste bună şi una rea.
- Care-i aia rea?
- Ţi-am amputat piciorul sănătos.
- Şi aia bună?
- Piciorul bolnav se vindecă!

Intr-o zi o baga unul pe o tipa in dormitor, o dezbraca si se pregateste sa se urce pe ea. Dar mai intai o intreaba:
- Auzi duduie, dar tu cati ani ai
- 13
- Aoleuuu! strange-ti repede hainele si fugi!
Se uita asta urat la el:
- Domne, nu stiam ca esti asa de superstitios!

Alinuţa la ora de religie, cand veni vorba de cruce:
- Mătuşa mea îşi face cruce cu mana stangă.
Profesoara (referindu-se la religie):
- Dar ea ce-i?
Alinuţa:
- Stangace.

A fost odata un cioban care avea un caine de vanzare.Vine un american la el si-i spune:
- E de vanzare cainele asta, bre?
- Nu, nu e!
- Iti dau 1000 de euro pe el!
- Nu ma nu e de vanzare!
- Hai ca-ti dau 5000 de euro pe el!
- Ti-am zis ca nu e de vanzare, asa ca pleaca!
Asa ca americanul pleca dezamagit.
In urma lui vine un om dintr-un oras din apropiere si intreaba:
- De vanzare-i cainele aista?
- Da e de vanzare! Costa 100 de lei.
Zis si facut.Omul lua cainele si ciobanul banii, au dat mana si s-au despartit.
Dupa un timp vine un cioban de la o stana din apropiere care vazuse toata povestea si-l intreaba pe ciobanul nostru:
- Bai boule, cum mama naibii nu ia-i dat cainele americanului care iti daduse 5000 de euro pe el, si i l-ai dat omului ala cu 100 lei?
- Ba da tu esti prost rau! Din america, cainele nu se mai intoarce, dar de aici de aproape, pana diseara e inapoi!

Vine o fata la preot si-i spune:
- Parinte, sa-ti spun ce-am visat aseara!
- Spune fata mea.
- Am visat ca a venit ion la mine in camera si m-a sarutat!
- Cum, asa… si o saruta.
- Si dupa aia m-a dezbracat!
- Cum, asa…si o dezbraca.
- Si dupa aia am facut sex!
- Cum, asa…si fac sex.
- Si dupa aia mi-a mai dat si 300 de euro!
- Vise, vise, fata mea!

Sper ca. ti plachappy

8 răspunsuri:
| Deeiutss a răspuns:

1.Je m'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu'
Mon amie sarise gardu'
Il tombeau dans la urzici
Sur son c*r numai basici!
2.Două blonde stau de vorbă:
- Ştii, ieri mi-am făcut testul de sarcină!
Cealaltă, foarte curioasă:
- Şi au fost grele întrebările?
3. Un pitic intra intr-un bar si striga vreau si eu un suc! Sare el ce sare... dar tot nu vede dupa tejghea si tot striga vreau si eu un suc, vreau si eu un suc! Se enerveaza si se duce dupa tejghea. Acolo vede alt pitic sarind si strigand: cola sau fanta, cola sau fanta? 4. Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce:

- Iisus te priveste!

Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce:

- Iisus te priveste!

Se uita hotul si vede un papagal. Papagalul ii zice:

- Pe mine ma cheama Moise da sa stii ca Iisus te priveste.

Hotul rade si intreaba:

- Ce tâmpit isi boteaza papagalul Moise?

Papagalul:

- Acelasi tâmpit care si-a botezat dobermanul Iisus fundita te rog macar ca ti-am raspuns :*:*:*

| Fashion a răspuns:

Oricate bancuri ti-am da noi, nu stim care iti vor placea asa ca iti dau un sfat si anume sa intri pe mioritice.com si acolo gasesti pe toate categoriile bancuri...eu citesc zilnic si sper ca-ti vor placea si tie happy

| Fashion a răspuns:

Fundita?

| SuperrBeibiii a răspuns:

Http://bancuri.topfun.ro/bancuri/scurte

Eu acum am vizitat acest site, crede-ma, o sa razi cu lacrimi :))

| Noonee a răspuns:

Un tip a cumpărat un frigider nou pentru casa lui.
Ca să scape de cel vechi, l-a pus în faţa casei cu un carton pe el pe care scria: "E gratis. Îl vrei, ia-l acasă!".
4 zile a stat frigiderul acolo şi nimeni nici măcar nu s-a uitat la el.
A realizat că oamenii erau prea neîncrezători în aceasta ofertă.
Aşa că a decis să schimbe textul de pe carton: "Frigider de vânzare – 100 RON".
A doua zi cineva l-a furat! big grin

| siminik54321 a răspuns:

Era bula la biserica si a intrebat preotul unde este baia, iat preotul a zis ca este sus pe dreapta iar bula s-a dus sus pe stanga si a gasit o gaura care era hornul de la altar ca sa iasa fumul si preotu zice Doamne ce de dai? si ii cade cacatul de la bula in cap, iar apoi zice preotul Doamne ce ne ceri si striga bula,, hartie igienica''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sala de tribunal, judecatorul intreaba inculpatul:
-Acuzat, recunoisti acest cutit?
-Da, domnule judecator.
-Inseamna ca marturisesti crima.
-Nu marturisesc nimic. Dar mi-l aratati pentru a patra oara. E normal sa-l recunosc.