| Drunkenhearts a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante bancuri pe care le stiti? Cine reuseste sa ma faca sa rad cu lacrimi primeste >fundita!:

Răspuns Câştigător
| love44katyp a răspuns:

Un tip statea cu sotia la TV. La un moment dat, el se intoarce spre ea si-i spune: "Pun pariu ca nu-mi poti zice nimic care sa ma faca si bucuros si trist in acelasi timp." Replica ei? "Ai cea mai mare scula dintre toti prietenii tai."

Gica face poze pe malul lacului, cand nevasta-sa il striga disperata:
-Gica! Repede, se ineaca mama!
Gica raspunde:
-Degeaba, nu mai am spatiu pe card…

Un baietel vrea de ziua lui o bicicleta si se duce si ii cere mamei lui.
Ea ii zice: ai fost baiat bun? ai fost cuminte? ai ajutat in casa? Si el
pleaca suparat. Se duce in camera lui si incepe sa ii scrie o scrisoare lui Dumnezeu.si zice:
-Dear God stiu ca nu am fost cel mai bun dintre baietei. se razgandeste si rupe foaia.
Se apuca iar de scris.
-Dear God stiu ca nu sunt un baietel bun.se razgandeste si rupe foaia…
Sta un pic si se gandeste si dupa aia se duce in sufragerie, ia statuia cu Maica Domnului, o inveleste intr-un prosop si o pune intr-un sertar si se apuca din nou sa scrie o scrisoare.
-Dear God, if u ever want to see your mother again …

8 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

O blondă merge pe stradă cu maşina şi o ia pe contrasens. O opreşte un poliţist şi o întreabă:
- Ştiţi de ce v-am oprit?
La care blonda zice:
- Clar vrei să ieşi cu mine!

O femeie se întoarce acasă dimineaţă. Bărbatul o întreabă unde a fost pînă la ora aia, la care femeia răspunde că a dormit la cea mai bună prietenă a ei. Bărbatul dă telefon la 10 cele mai bune prietene ale soţiei. Nici una nu-i confirmă ca a dormit noaptea la ea.
Se întoarce bărbatul dimineaţă acasă. Femeia îl întreabă unde a fost pînă la ora aia. El răspunde că a dormit acasă la cel mai bun prieten. Femeia telefonează la 10 cei mai buni prieteni ai soţului ei şi, din toţi 8 îi confirmă că într-adevăr noaptea precedentă soţul ei a dormit la ei, iar ceilalţi 2 insistă că încă se află acolo.

Într-o zi, la uşa unei bătrîne bate un domn, elegant îmbrăcat, cu un aspirator în mînă. Nici n-apucă bătrîna să deschidă că tipul începe:
- Aş dori să vă prezint cel mai performant aspirator.
În timp ce vorbea, aruncă pe covorul din holul casei o cantitate considerabilă de bălegar, explicînd:
- Staţi liniştită, dacă acest aspirator nu curăţă TOT ce se află pe covor, promit că mănînc eu ce rămîne!
După ce ascultă toata povestea, tremurînd de nervi, bătrîna îi răspunde:
- Sper să ai poftă, că nu am curent de azi-dimineaţă!

Într-o zi, un papagal mergea liniştit pe mijlocul străzii. Trece un tip cu un BMW cu viteză pe acolo şi, nevăzînd papagalul, dă peste el şi îl aruncă pe trotuar. Şoferul vede papagalul, îl ia în braţe, îl duce imediat la el acasă şi îl bagă într-o cuşcă. Îi pune apă, pîine şi pleacă.
După vreo 2-3 ore, papagalul îşi revine şi spune mirat:
- Iote, doamne. o gratie, 2 gratii, 3 gratii. aoleoo. pîine, apă. Iote, băăă, m-au băgat gaborii la puşcărie că am dat peste ăla cu BMW!

Un student e la examen şi nu prea ştie. Profesorul îi zice:
- Măcar ştii ce-i ăla examen?
- Da, este atunci cînd doi oameni inteligenţi vorbesc între ei.
- Şi dacă unul dintre ei este idiot?
- Celălalt nu ia examenul.

Sună o blondă la poliţie:
- Mi-au spart maşina, mi-au furat totul. şi volanul şi pedalele şi schimbătorul de viteze, totul.
Peste 5 minute îşi dă cu palma peste cap şi sună iar la poliţie:
- Vă rog să ma scuzaţi, m-am urcat în spate!

| wouldyoukillapuppy a răspuns:

Cica un rrom se duce pentru prima data la spovedit. Il vede pe preot scotandu-si ceasul de la mana si-l pune pe masa.
Preotul:Cu ce ai pacatuit fiule?
Tiganu(punand mana pe ceas):Fur parinte.
p:Se zice "am furat"
tsadbagand ceasul in buzunar):Am furat parinte.
p:Ai incercat sa-i restitui obiectul propietarului?
t:Eu vi-l dau dumneavoastra parinte.
p:Nu mi-l da mie, da-l propietarului.
t:Nu a vrut sa-l primeasca.
p:Atunci pastreaza-l tu.

| iZe. a răspuns:

O furnica o incercat sa, se penseze si si`o smuls capul.

| Drunkenhearts explică:

Yoana, bancul cu aspiratorul nu era asa.deci... Într-o zi, la uşa unei bătrîne bate un domn, elegant îmbrăcat, cu un aspirator în mînă. Nici n-apucă bătrîna să deschidă că tipul începe:

- Aş dori să vă prezint cel mai performant aspirator.

În timp ce vorbea, aruncă pe covorul din holul casei o cantitate considerabilă de bălegar, explicînd:

- Staţi liniştită, dacă acest aspirator nu curăţă TOT ce se află pe covor, promit că mănînc eu ce rămîne!

După ce ascultă toata povestea, bătrîna îi răspunde:
-No muica, nu vrei o linguritza?, ca sti aicilea la noi la tara nu avem curent...laughing))

| bixelle_4587 a răspuns:

John!
Da sir.
Lamaile tipa?
Nu sir, dar de ce?
Inseamna ca iar mi-am stors papagalu in ceai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tip ii spune unui alt tip:"Da mana!". Ala ia dato si il intreaba:Cu ce te stergi la fund?". Celalalt ii raspunde:"Cu hartie!"."Eu cu mana!".

| Alexandru006 a răspuns:

Doi soti se duc la un hotel.Sotia spune:Cecaproara frumoasa se vede pe geam! Sotul Raspundebig grinraga axeea e oglinda si in ea nu se vede o caprioara ci o vaca.