| CristinaCristinaa a întrebat:

De azi a inceput sa ma doare in partea dreapta,in sold si se duce in spate. Nu pot sta in picioare si nici in pat. Simt ceva ca ma tine, simt ceva greu acolo straight face Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Daca durerea se duce in jos pe picior si il simti si amortit poate fi o apendicita. Daca durerea urca sper spate ar putea si o durere de la rinichi incearca sa pui o compresa calda acolo la spate unde te doare (calca cu fierul o carpa sau pune o sticla de apa calda cat sa suporti tu) si daca durere incepe sa te lase inseamna ca ar putea fi rinichii si iti sugerezi sa vezi un medic ca ai putea sa ai nisip/pietre la rinichi.Cam care este cantitatea de apa pe care o bei pe zi? Daca ai stat in frig zilele astea sau pe jos undeva rece si din cauza asta ar putea aparea dureri.

0 răspunsuri:
Întrebări recente