| Mihaella1996 a întrebat:

Buna!sigh
De ceva timp sunt foarte trista. Ce as putea face ca sa imi treaca!crying

10 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey` sad

Peii` dc esti trista? Spune`ne ca sa putem sa te ajutam, dar uite ce fac eu cand sunt trista :
-Imi imbratisez tare tare, ursu` de plus puppy dog eyes
-Ies la plimbare sa ma revigorez de tristete
-Vorbesc cu mama despre cat se poate din problema mea straight face
-Ii povestesc aproape tot si prietenei mele si ii cer sfaturile
-Asculta si tu niste muzica energica
-Citeste bancuriwinking
- Uita`te la video care te fac sa te caci de ras rolling on the floor

Si cam atat happy

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| alecx4music a răspuns:

Uite-te la filmul The Secret
Trailer aici: http://www.youtube.com/watch?v=san61qTwWsU

| Anestezia a răspuns:

Mihaela, nu-ti putem da un raspuns concret.Trebuie sa intrii mai mult in detalii.De ce esti trista?

| aladinbeci a răspuns:

Mihaella, pai uite, gandeste-te la ce mutra am facut eu cand am observat ca mi-au fost sterse o parte din raspunsuri si ca mi-au disparut si funde (aveam 102, acu am 99). Si chiar m-am chinuit sa dau raspunsuri documentate, nu banalitati. Dar asta e, de aici din beci 102 sau 99 par a se vedea la fel. Poate te fac asa sa zambesti, ca eu m-am "distrat" copios. Iti doresc numai bine!

| BubbleShoot a răspuns:

Dc ce esti trista scumpo? straight facestraight face. mergi si tu la suc cinema la cumparaturi cu prietenele tale.inveseleste'te viata e scurta nu trebuie sa fi suparata. totul trece :*:*

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Heysad
Ce au zis ei este destul de bine dar daca esti suparata nu cred ca o sa poti sa le faci...cel putin eu cand sunt suparata nu fac asa si nici nu pot
Si eu sunt suparata.cred ca pe mine, nu stiu dar ma simt groaznic
tu de ce esti suparata? eu m-am certat cu cineva drag mie, cred ca din cauza mea si ma simt oribil...sunt super suparata sadsad
Si nu'mi trece orice as face, sunt de 2 zile aproape tot asa, fara nici un chefstraight facestraight faceincerc sa ascult muzica mai vesela, sa rad pentru ca cei din jurul meu rad si eu nu potstraight faceincerc sa rad la un film nu pot.nu mi se pare amuzant,
O sa treaca.si tie si miesadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- citeste niste bancuri
-uite-te la o comedie
-socializeaza
-fa poze
-plimba-te
-iesi la ucmparaturi cu vreo prietena
-deseneaza
-joaca-te cu un copil micut puppy dog eyes
-cumpara-ti un animalut de companie ( daca nu ai )
-mananca ciocolata
-macheaza-te intr-un fel amuzant
-povesteste
-asculta
-planteaza un pom laughing)
-asculta muzica
-fa-ti unghiile in culori aprinse
-schimbba-ti stilul vestimentar
-citeste o carte buna
-fa un puzzle
-joaca-te
-uite-te pe pozele vechi cu persoanele dragi
-invata sa iubesti
-cunoaste-te mai bine ascultandu-te.
>:d<

| neekole a răspuns:

Buna. De ce esti trista? Daca esti trista fara motiv, atunci este gravwinking. Ca sa iti treaca supararea, daca ai timp si bani du-te intr-o mica excursie. I-ati cei mai buni prieteni cu tine si distreaza-te. Fa ceva ce nu ai face in mod normal( pentru ca pana la urma, nu te cunoaste nimeni acolo unde te duci). Daca nu ai bani si timp, atunci cheama-ti prietenii si da o mica petrecere(nu trebuie sa ai neaparat un motiv ca sa dai o petrecere). Cand esti trist, distreaza-te si nu lasa timpul sa treaca fiind trista, pentru ca o sa-ti para rau. Sper sa te inveselesti. Funda?