| WatswovskyvonAle a întrebat:

Tocmai am aflat ca am varicela angry
Sunt trista, plictisita si ma simt aiurea...
Ce as putea sa fac ca sa imi treaca mai repede? Doctora mi-a zis azi ca o sa tina cam 15-20 de zile...Eu nu am o forma foarte severa de Varicela deci cei care ati avut...in cat timp v-a trecut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa stai in casa 14 zile batute pe muchie.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Aciclovir de 2 ori pe zi cate 800mg (vezi ca sunt pastile de 200, 400 si 800 mg. Din cate stiu alea de 800 se gasesc rar, iar alea de 200 sunt cele mai ieftine, dar ar insemna sa iei 4 pastile de 200mg dimineata si 4 seara)

| Anonim69 a răspuns:

Iubitaaaaaaaaaaaa mea:X stai linistita, esti o invingatoare si ti trece cat ai clipi
roxxxxx e langa tine. te iubesc:X

| 10011993 a răspuns:

Mi-e mi-a trecut cam in 16 zilebig grin si la fel nu am avut o forma severa! defat mie nu-mi-era rau, dar aveam acele bubite pe mine pe care le tratam cu o pasta mentolatabig grin

| MineIsLikeABridge a răspuns:

A tinut 18 zile+2(din oficiu), am stat la pc, am downloadat filme (titluri pe cinemarx, download de pe iso hunt)si m-am distrat de numa numa e fain sa ai varicela, pojar

| Rucky a răspuns:

Mie mi a trecut in vreo 3 saptamani straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita ca nu e grav.pe mine m-a tinut aproape 3 saptamani. e probabil sa te tina si mai putin. ocupa-ti timpul cu ceva.citeste,uitate la un film, joaca-te pe net.gasesti uwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dai si mie si o sa zacem impreunabatting eyelashes.
Nu?
Pai ori suntem prietene ori nu mai suntem?raised eyebrowslaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

crying si eu am facut acum recentsadsadsadsadpe 12 dec si stau in casa pf mie doctoru mi-a zis 14 zile, da n-am cum sta atat, pentru ca vine totusi craciunulsad

| Mihaela987 a răspuns:

La mine a trecut cam in 2 saptamani

sper sa-ti treaca si tie cat mai repede:*