| gabriela2002 a întrebat:

Hey! De cateva zile ma simt trista, fara chef de nimic si imi vine sa plang din senin. Stie cineva ce as putea sa fac sa ii treaca?

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Starile astea nu vin din senin, si eu am avut ceva de genul acesta, dar ceva ti s-a intamplat, s-au adunat mai multe si acum te descarci. Asteapta doar sa iti treaca, plangi cat ai nevoie, descarca-te. O sa te simti mult mai bine dupa. Si nu mai fi negativista, caci de acolo si plansul, cheful de nimic.
Doar ai grija de tine, nu lasa pe nimeni/nimic sa devina o prioritate, caci mai apoi sa o dai in stari din astea.
Iesi mai mult din casa, socializeaza, fa-ti prieteni noi, gaseste-ti o ocupatie.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Recomand sa inceri pe cat posibil sa te inconjori de prieteni, e cel mai important. Gaseste-ti un hobby creativ, te va ajuta sa iesi din starea de letargie. Schimba-ti rutina, surprinde-te si nu uita de sport, te va energiza si chiar daca nu crezi, te va face sa te simti mai bine (in primul rand jogging-ul).

| Miiku a răspuns:

Nu e ca si cum ai putea lua o pastila si gata... aici e vorba de un inceput de despresie. ca sa scapi incearca sa te descarci la un prieten sau fa-ti un jurnal poate te va ajuta. Iesi cat mai des cu prietenii si incearca sa razi cat mai mult sau cere sfaturi de la persoane care au mai trecut prin asta... Sper ca te-am ajutat. happy

| StalkerSoul a răspuns:

Pai ce s-a intamplat?

| bbu2eugen a răspuns:

Incearca sa nu mai fii asa.

| Huntress a răspuns:

Iesi mult afara cu prietenii, pe mine intotdeauna ma facesa mai uit problemele, asta daca nu cumva ei mi le creeaza laughing Si asculta multa multa muzica, crede-ma, cu ea poti uita de tot, sau din contra, iti poti aminti tot! Iti recomand rock-ul, eu il iubesc, dar tu asculta ce vrei big grin
Nu lasa lumea sa te streseze aiurea, si nu sta degeaba! Fa tot timpul ceva, sa ai o ocupatie! Bafta :*

| Huntress a răspuns:

Si eu mai patesc asa, si cu muzica ma calmez big grin