| anonim_4396 a întrebat:

Deci.am o pb, am inchis telefonul pentru ca mi se blocase touch. ul, apoi l.am deschis iar si am pus codul PIN gresit de 3 ori pentru.ca touch. ul se stricase.
Acum imi cere codoul PUK si nu. l stiu sad.( sunt pe orange, nu sunt pe abonament, si nu mai am factura/contractul de cand am luat tel. ).
De unde pot afla codul PUK?, Help!sad

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Apeleaza *100# de pe orice numar Orange functional si alege optiunea 7- PUK si suspendare, unde ti se va cere numarul de telefon.

Poti afla codul PUK si prin apel la 484 (apel gratuit de pe un numar Orange) sau 0744940484 (apel taxabil, apelabil din orice retea) de luni pana duminica, de la 7 :00 la 22:00.

Apelul va fi tarifat din momentul in care soliciti transferul la un operator.

De asemenea, poti afla codul PUK si din aplicatia Contul meu.