| dydydeea a întrebat:

Buna dimineata kiss
Hey...am o intrebare cam "stupida" dar nahh vreau sa stiu si eu o parere laughing
deci, maine ma duc sa imi depun dosarul de inscriere la liceu( eu sunt de la tara) si as vrea sa stiu cum se imbraca fetele la voi in oras? laughing( stiu stupida intrebare). adica eu as vrea sa imi iau pantaloni scurti de blugi:-) si mama vrea fusta( eu nu vreau)x-(, de pantaloni lungi e prea cald oh go on
deci cu ce sa ma imbrac?thinking vreau sa stiu cu ce se imbraca fetele la voi prin oras?thinking adica daca e ok sa ma imbrac in pantaloni scurti ca nu vreau sa par ciudata, adica sa fiu singura cu pantaloni scurti( ceea ce nu cred )laughing
va rog raspundeti-mi si nu radeti rolling on the floor

4 răspunsuri:
| johnyxus a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te imbraci cum te simti tu mai bine si dupa vremea de afara, ca nu toate fetele se imbraca la fel.

| SucDeGuava a răspuns:

Cui ii pasa cu ce se imbraca toate celelalte fete? Majoritatea, oricum, poarta ce vad ele prin magazine si prin reviste, crezand ca par interesante imbracandu-se ca toata lumea. Tu poarta fix ce vrei, ce-ti place si in ce te simti bine. Tu vrei sa te imbraci ca celelalte astfel incat sa nu te considere diferita si sa poti sa te integrezi. Fals! Nu incerca sa fii pe placul nimanui. Oamenii nu ar trebui sa te judece dupa ce porti. Si daca o fac, atunci doar pana acolo pot sa gandeasca si nu merita prietenia ta. Nu-ti fie teama sa porti ce nu poarta altcineva. Fii tu insuti si cine te merita va aprecia curajul, ingeniozitatea si increderea pe care o emani purtand ce vrei. Daca tu ai chef sa porti la gat o basmaluta inflorata a bunicii pe post de esarfa, fa-o! Toate pitipoancele o sa-ti arunce priviri arogante, iar oamenii adevarati te vor intreba de unde ti-ai cumparat-o, ca sa-si ia si ei. Always be yourself! Have a sunny day! :*

| Cristyan21 a răspuns:

Depinde ce fel de fusta... daca e alba sa zic si simpla sunt pro dar daca e cu nu stiu ce briz brizuri contra si patalonii de blug scurti sunt ok mai toate fetele se imbraca in pantaloni....scurti de blug adica in concluzie fiecare se imbraca cum ii place.

| Natuuu a răspuns:

Imbraca-te cu ce te simti tu bine nu ine cont5 de parerile celorlalti. Si ca sa-ti raspund la intrebare fetele de la oras se imbraca in pantaloni scurti, fuste, tricouri, mieuri...