| anapatroana2023 a întrebat:

Cum sa ma imbrac maine in prima zi de liceu? Blugi, pantaloni de trening, pantaloni scurti sau fusta? Tricou, maieu sau top? Trebuie sa ma duc machiata? Sunt boboaca si vreau sa las impresie buna ca nu cunosc pe nimeni.

Răspuns Câştigător
| Strutzy a răspuns:

Maieu, sort si papuci din plastic in picioare.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce imbracaminte ai expus aici vei face o impresie „foarte bună".
Daca ti-as spune sa te imbraci cat mai decent, e posibil sa nu stii ce inseamna decent.
Mai ales pe partea de machiaj.

| Violleta2022 a răspuns:

Te poti imbraca decent si clasic, ca un copil normal care poarta respect scolii, profesorilor si arata ca este educat.

Poti s ate imbraci in rochie simpla si modesta, ori in blugi negri ori albastri dar FARA rupturi sau cu pete pe ei.
Poti purta o camasa alba, simpla ori tricou simplu de culoare: alba, negra sau belumarin, FARA scris sau modele pe el, FARA machiaj, FARA unghii colorate, doar taiate scurt si incolore, FARA tocuri inalte, FARA trening si FARA pantaloni scurti.

Prima impresie conteaza ENORM, ca de aia te tin minte toti rpofesorii care de prima oara isi fac o parere buna sau dezgustatoare despre ce fel te imbraci si cum te prezinti la scoala, dovedind totodata respect catre profesori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blugi, pantaloni de trening, pantaloni scurti sau fusta? Fustă plus cămașă elegantă ne decoltată, care să îți acopere și brațele.
Tricou, maieu sau top? Nici una.
Trebuie sa ma duc machiata? Nu, căci nu vei avea timp să te machiezi în fiecare zi în drum spre liceu. Spălată pe față, da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Alege o camasa si blugi sau o fusta simpla.Nu te duci la antrenament si nici la festival, plus ca toamna e mai frig dimineata. Daca vrei sa-ti iei un maieu/top macar alege sa porti sacou deasupra.

| FindMyName a răspuns:

Ca și redeschiderea scolii, as spune să îți iei uniformă.