| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy
Diriginta mea iese la pensie peste 2 saptamani si ma gandeam sa ii fac impreuna cu clasa o surpriza, dar nu prea avem idei in ce vrem sa facemtongue

Stiu ca ar trebui sa fie ideea noastra
Imi puteti da cateva idei happy
Multumesc
happy

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O icoana sculptata pe scoarta de copac facuta de un artist cunoscut! O icoana imbina mai multe valori cum ar fi: sentimentala, artistica dar mai ales religioasa. Bibelouri, vaze Galle, cristaluri de Bohemia este f.probabil sa aiba "in colectia" proprie dupa atatia ani la catedra. Inca una din cele enumerate, cred ca nu ar incanta-o!

| Derye a răspuns:

Ce zici de o coliva. Glumesc, ce ziceti daca i'ati organiza o mica petrecere surpriza. In clasa cateva ore dintr'o zi de scoala, puneti muzica, decorati clasa, si o chemati si o servici cu bomboane, prajituri, tort, ce aveti voi p'acolo.

| judgement a răspuns:

Cel mai frumos cadou pentru diriginta (pentru ca a fost mama voastra 4 ani de zile, cu bune cu rele) este "sa va adunati cu toti (cei din clasa voastra) sa faceti o poza de grup, luati o rama de argint (sau ceva frumos) - poza sa fie ceva mai maricica, si poate in momentul inmanarii sa o scoateti la o masa toata clasa la unu din localurile mai frumoase din oraswinking

P. S. noi i-am dat dirigintei o coroana de flori, pe care scria condoleante familiei... in fine noi nu am suportat-o neam pentru ca ne-a facut viata un chin

| AnaBelaAnaBela a răspuns (pentru judgement):

Da, o rama am dat si noi. A fost de efect. Uite aici niste idei misto de rame argint. Nici nu-s scumpe: https://www.classgifts.ro/product-category/argintarie/rame-foto-de-argint/

| Alexandra. a răspuns:

Hmm... ceva elegant. Daca cei din clasa ta isi permit, puteti sa ii luati un set de colier+cercei+bratara.Sau doar una dintre ele.
Sau ii puteti lua un set de cesti+farfurii.
Gandeste-te la ceva care chiar va purta sau va folosi.
Sper ca te-am ajutat. :*

| Anonoim a răspuns:

Un fodnd de pensti ca se taie cu 20% parca happy sau o petrecere sau ceva de genu

| 2696 a răspuns:

Puteti merge la o terasa, puteti imprima poza clasei pe o perna tricou etc sau sa-i faceti in power point un filmulet cu clipele petrecute impreuna la care ii atasati si o melodiebig grin

Întrebări recente