| Jameson a întrebat:

Este cineva pe aici care si-a inchis Facebook-ul? Sunt curios cum se simte viata fara Facebook.
Eu unul personal m-am saturat de Facebook, dar in acelasi timp sunt putin dependent de paginile pe care le urmaresc si pierd mult timp citind articole de pe Facebook, totusi simt ca as putea face ceva mult mai util decat sa tot citesc articolele de pe Facebook.
Deci pareri/sfaturi?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fb e bun pentru a te putea loga mai usor pe anumite pagini online fara sa reintroduci din nou datele, multi habar n-au de chestia asta. Evident Facebook e plin de cúrve si handicapati mintali. Youtube si TPU merita vizitate mai des

| Sn4k3 a răspuns:

Deci cand va aud, ba nu stati deloc fara Facebook (sau orice altceva), ba renuntati de tot la el laughing. Nu trebuie sa renunti de tot la el, pur si simplu stai mai putin daca esti dependent. Fii echilibrat in tot ce faci ca altfel renunti la multe lucruri prosteste si nu te mai bucuri de nimic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu l-am închis (încă), dar stau 5 minute pe zi și nici nu mai știu cum e să stai mai mult de atât laughing.
Sfatul meu e să-ți urmezi intuiția și să renunți, să te gândești că nu fug nicăieri articolele acelea. Dacă într-o zi o sa ai timp și chiar nu o să ai ce face și-o să mori de plictiseală, o să poți intra să le vezi.

| Lauv a răspuns:

Eu nu mi l-am închis deoarece am nevoie de el pentru a putea conversa cu anuminte persoane care nu au Instagram, și mă săturasem să pierd timp prețios pe Facebook, așa că am dat unlike la toate paginile, la absolut tot, aveam doar poze de la prieteni la news așa că nu aveam motiv să intru să mă uit la poze, și viața mea s-a făcut mult mai amuzanta și liniștită, în loc să pierd timpul pe Facebook, prefer să citesc, să scriu și să merg la sală, deci părerea mea este să renunți la Facebook și să ți doar messenger, o să fi foarte mulțumit de schimbarea spirituală.

| MasterBait23 a răspuns:

Eu mi l-am inchis acum vreun an si sincer e foarte bine fara.Acum am un cont "gol", pe care il folosesc doar pentru a ma loga pe unele jocuri/aplicatii/site-uri. Folosesc Instagram uneori si messenger pentru comunicare. Daca ai nevoie de mai mult timp liber sau mai productiv iti recomand sa il inchizi sau sa nu mai intri deloc.