| maria11579 a întrebat:

Este primul meu an in Bucuresti, iar acum sunt in vacanta. Imi puteti spune cum mi-as putea petrece timpul liber in aceasta perioada? Va multumesc mult!

1 răspuns:
| annakarenina a răspuns:

In Bucuresti, exista destul de multe muzee pe care le-ai putea vedea, spre exemplu: Muzeul National de Istorie al Romaniei; Muzeul Militar, Muzeul de Arta, Muzeul de Geologie, Muzeul Antipa, Muzeul George Enescu.
La Libraria Humanitas Cismigiu se organizeaza, cateodata, evenimente.
Exista locuri frumoase unde poti bea un ceai si citi, cum ar fi Carturesti ( Verona si Carusel sunt cele mai frumos create).
Centre comerciale si cluburi, in principiu, se afla prin toate zonele capitalei.