| nupebunezau a întrebat:

As vrea sa mi se dea cateva sfaturi despre cum as putea petrece timpul liber! Ca in vacanta ma plictisesc! Va multumesc anticipat
Ps cel mai bun sfat primeste funda iar celelalte vot, va pup

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Pai...acum ca a venit vacanta.poti face o gramada de lucruri.
1)Fa-ti un blog.unde sa scrii impresiile tale.sa iti faci ca un fel de jurnal
2)Incearca sa faci diferite modele de bratari ale prieteniei(stiu.pare plictisito.dar odata ce ai inceput.nu te mai poti lasa de ele.)
3)Stai pe mess.vorbeste cu prietenii.
4) Fa-ti poze.amuzante...de care ssa te amuzi apoilaughing
5)Iesi afara cu colegii.iesiti la o plimbare...la un suc.poate la piscina.sau strandsmug
6)Intr-o zi.ia-ti colegele.sau prietenele de brat si plecat prin oras.la shopping.la mall.vizitati magazine.probati hainee.(ca deh.doar de-asta suntem fete)
7)Fa-ti curat in dulapul cu haine.sau in casa.si gaseste lucruri ciudate,,sau haine .si probeaza-le
8)Gaseste prin casa poze de cand erai mica...te vei amuza si iti vei aduce aminte de unele momente frumoase din viata ta
9)Da drumul TARE la muzica(asta daca nu ai vecini deaia filozofi.care sa sune una doua la politie.sau sa bata la usa oh go on)
10)Citeste o carte interesanta.uita-te la un film.
11)Raspunde la intrebari pe tpu.
12)Danseaza prin casa.zbenguie-telaughing
13)Parfumeaza-te rolling on the floor.stiu.asta e o idee cam aiurea.dar vei fi atat de vesela si de fresh cand vei vedea cum miroosi love struck
14)Baga-te in cada...spala-ti ursuletii.jucariile.fa-le si lor baie ca deh...transpira si ei saraciilaughing
15)tunde-ti papusile.da-le cu placa.onduleaza-le parulrolling on the floor))))
16)Ia o imagine de pe net si deseneaza.incearca sa o desenezi.iti zic eu.ca pana nu o faci.nu te lasi winking
17)Ai role?Daca da,plimba-te cu ele prin casa.rolling on the floor daca afara e prea cald.
18)Asta nu prea este o idee.da iti zic si eu.eu.in fata blocului.am niste babe care se aduna.fratee.si BARFESC...de rup.uneori poti fi surprinsa de ce scot din gura aia.laughing
19)Uita-te la Tv.
Si 20)Dormi.laughing
Astea au fost ideile mele.Te pup.papa:*

3 răspunsuri:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Buna!
-Sa te joci jocuri pe Pc
-Sa mai stai pe Hi5, Facebook
-Sa te uiti la Tv sau la un film pe Pc
-Sa citesti ceva
-Sa iti faci temele pe vacanta
-Sa te joci cu animalele(daca ai)
-Poti sa gatesti ceva(clatitte, budinca)
-Fa curat prin camera
-Fa lucruri cu care sati decorezi camera
-Ascula muzica telaxanta
-Fa aerobic
-Poti sa fugi 10/15 minute ca sa slabesti si sa te menti in forma
-S achemi prietenii la tine sau sa mergeti la un suc
-Seara cand e racoare plimbate cu prietenii sau singura si mai da o tura de alergat.
-Poti sa compui poezii,povesti
-Sunati prietenele
-Inventeaza un cantec si un dans
-Daca e cald mergi la piscina sau stai afara si bronzeazate
-Du-te la cumparaturi
-Daca parintii iti permit du-te la mare, munte, castelul bran
-Cheamati prietenii/prietenele afara luati o sticla de apa fiecare si udativa din cap panan picioare
-Incearca sa faci economii sau sa vinzi lucruri care nu-ti mai trebuie sau limonada si du-te intr-o statione o saptamana
Bafta si distreazate!

| PisicuteiîiPlaceSaFacaPoze a răspuns:

Poti sa iesi cu prietenii,sa citesti,sa te joci pe calculator,sa desenezi, sa canti, sa dansezi.Mai pe scurt e bine sa faci tot ce iti face placere. Sper ca te-am ajutat. big grin
fundita?

| nupebunezau explică:

Ms mult celor care mi-au dat sfaturi am dat voturi si am ales sfatul corect inca o daca mersi mult