| GeorgianaDragus a întrebat:

Buna happy

Eu am fost cu multi baieti din scoala, si mereu ma plictiseam de ei si ii paraseam unul pentru altul sad
Si acum sunt cu un baiat, care mai demult mi-a zis ca sunt cea mai buna prietena a lui si ne ziceam totu love struck
dar...

mi-e fricasad
imi este frica sa nu strik iar totul crying(
ce sa facsad de ce ma indragostesc si apoi uit pur si simplu pentru ca apare un "altul" straight face pe el chiar simt ca il iubesc cu adevarat, dar mor de frica sa nu strik prietena si iubirea dintre noi sad

Răspuns Câştigător
| Allkin a răspuns:

Cea ce zici tu ca e iubire, de fapt pentru tine e o atractie fizica sau un moft pe care il ai sa fi cu cati mai multi baieti si sa mai adaugi cateva puncte de popularitate.
Daca zici ca simti cu adevarat ceva pentru acest prieten al tau atunci merita sa incerci, dar inainte gandeste-te ca odata cu o relatie vin si compromisuri pe care trebuie sa le faci.Nimeni nu a zis ca intr-o relatie totul trebuie sa fie roz.Atat timp cat simti ca il iubesti, nu va exista "altul". Bafta!

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cum poti spune ca-l iubesti pe x daca, atunci cand apare y il parasesti? Crezi ca asa e cu iubirea asta, am venit, am plecat? Cand va aud, imi vine sa plec dracului pe Pluto.

| Gizăz a răspuns:

Jonglezi cu niște cuvinte pe care nu le cunoști. Tu nu ai habar ce e aia iubire. Ești doar o adolescentă superficială cu capu-n nori. Problema e ca rănești pe mulți asa și se nasc misogini.

| valentinalina a răspuns:

Eu krd ca ar trebui sa incerci
daca uh simti ca il iubesti si vrei sa te stai cu el spune-i si gata
ai bine plangi ca s-a terminat dakt sa plangi ca nu s-a intamplat
si cu asta ca vezi unul altul nu este o problema esti tanara ai deraptul sa faci asta doar nu te'oi arita cu el
sfatul meu e sa incerci
te'am:*:*

| Lov3m3islittle a răspuns:

Mada_96mada id meu...vb

| Yryna14 a răspuns:

Pai...poate ca pe ceilalti baieti nu i`ai iubit cu adevarat, a fost ca o iluzie...nu i`ai fi parasit daca i`ai fi iubithappy

Cat despre cel de acum,cred ca daca tu chiar simti ca il iubesti, totul va merge de la sine. Daca e ca a ceilalti, si tu vei simti asta sa-i zici foarte frumos ca ramaneti doar prieteni foarte buniwinking

| Sooph a răspuns:

Paai... parerea mea e ca ar trebui s aramaneti prieteni. happy daca vei deveni iubita lui si il vei lasa balta ca pe ceilalti se va supara rau de tot si nu veti mai putea fi nici prieteni si nici iubiti! oh go on lasa asa cume ca e bine.