| anonim_4396 a întrebat:

O iubire neimpartasita, o dragoste adevarata.
Mi s-a intamplat sa ma indragostesc de un baiat, acesta din urma nu sunt sigura ca simtea acelasi lucru pentru mine. Un simplu joc mi-a schimbat viata. Totul a inceput cand ma tragea deoparte si imi spunea ca ma iubeste. L-am crezut sau poate...nu. El avea prietena. De dragul prietenei dintre mine si prietena lui, de frica ca s-ar putea afla, de rusinea parintilor, am incercat sa-l uit. Dar a fost in zadar, totul imi amintea de el. Vreau sa-l uit, nu pot, fiindca jocurile acelea imi tresar mereu in minte. As vrea sa ma indragostesc de altcineva, dar nu il pot uita si nu ma simt atrasa de nimeni altcineva. Stiu ca aceasta dragoste nu poate fi impartasita de ambii, iar el va pleca de la scoala in care invatam incepand de anul viitor, insa simt ca ia cu el si o parte din mine. Niciodata nu voi recapata aceasta parte care e pierduta poate pentru...totdeauna. Destinul mi-l aduce mereu in fata, iar tot destinul ma face sa ma apropii tot mai mult de el. As vrea sa scap de viata asta, sa ies din monotonia asta, sa simt ca nu mai sunt legata de el, sa imi pot trai viata. Nu il pot uita, nu ii pot spune ce simt, nu ma pot indragosti de altcineva. Ce sa fac, ce sa gandesc?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Incearca sa vezi daca intr-adevar tine la tine, daca tine la tine se va despartii de prietena lui, iar daca nu inseamna ca ii place doar sa se joace happy.
Nu uita ca toate se intampla cu un scop si ca daca acum esti dezamagita si lucrurile nu ies asa cum vrei sa stii ca dumnezeu iti pregateste ceva mai bun.

Ai rabdare, asteapta, ocupa`ti timpul cu ceva, nu stiu joaca`te pe calculator, citeste, scrie poezii /compuneri, cheama prietene la tine poate asa iti ocupi timpul si`l vei mai uita.

Soarele va rasari si pe strada ta :*

3 răspunsuri:
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Deci. cel mai simplu mod ar fi sa-i spui ce simti si sal intrebi daca si el simte la fel pentru tine. dar din pacate pentru noi fetele asta e fff gereu deoarece nu stim daca baiatul spune cu adevarat ce simte sau isi bate joc.incearca si tu sa observi ce face, cum se comporta cu tine.sau incearca sa pui pe o prietena de a tha care stie ce simti pentru el sal observe ca sa nu te bagi tu ca pe urma poate zice ca esti insistenta...asa deci nu stiu.in rest cum a zis si inNa poti sati ocupi timpul cu altceva... dar daca el nu te place tu nu trebuie sa iti iei viata(doamne fereste)pentru astha.nu uita:dupa rau vine si binele, o sa gasesti pe cineva care sa te merite si sa te placa cu adevarat asa cum meritsiwinkingsucces pana atuncikiss

| oveee a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate, parerea mea e ca ar trebui sa iti gasesti un hobby, o ocupatie care sa iti tina mintea ocupata macar o parte din timp si cu altceva. E bine sa socializezi cat mai mult in aceasta perioada cu alte persoane, ajuta foarte mult iesirile in oras, excursiile... etc. Crede-ma ca esti capabila sa treci peste momente mult mai grele in viata, trebuie doar sa crezi in tine. O sa fie foarte greu la inceput dar poti sa treci peste el. Orice ai face nu te inchide in tine, incearca sa stai cat mai putin singura in casa, cum am zis si mai sus cauta sa iesi in oras cu alti prieteni/prietene te va ajuta foarte mult.
...si evita-l cat poti de mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in acelasi caz ca si Meli si eu iubesc un baiat care imi este vecin si de cand il stiu pana acum nu am avut curajul sa ii spun ce simt, il vad in fiecare zi dar ceva ma opreste sa ma duc sa il intreb macar daca tine la mine ca sa fiu impacata sa am liniste, credeti-ma e greu sa iubesti un baiat care te intalnesti pe aceeasi strada, pot sa spun ca a fost dragoste la prima vedere din pacate sa aflat prietenele mele au incercat sa faca tot posibilul ca sa fie ceva intre noi, sa va zic ce faceam :trimite-am biletele de dragoste tip anonim cu multe idei ale noastre. dar sincer nu a fost niciun efect si asta mi-a ramas in minte ca nu ii pasa de mine, dar eu nu il pot uita daca ar fi fost departe poate asa ar fi trecut mai repede dar nu tot in inima mea a ramas, am incercat sa evit sa mai ies la orele in care pleaca el de acasa dar nu stiu cum face ca tot ne intalnim crying