| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

eu sunt sefa clasei si trebuie sa fac liniste deoarece dupa ce se suna colegii mei fac o galagie infernal. Astazi s-ar putea sa avem o ora libera si de obicei cand avem ore libere astia joaca Adevar sau provocare. Diriga o zis ca eu trebuie sa-i scriu pe tabla pe cei care vorbesc, se ridica etc. Dar nu vreau sa fiu oia neagra ca daca ii scriu o sa ma urasca. Deci ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

Le zici sa stea cuminti si dacă nu asculta ii scrii. Poți sa ii treci pe o lista a ta, iar dacă tot continua, apoi sa ii treci pe tabla. Sau, ca sa ii faci sa se potoleasca, poți sa le zici ca ii stergi de pe lista dacă stau cuminti si ii vei spune dirigintei ca au stat linistiti.

| 123Julia a răspuns:

Pai am si eu acelasi probleme cand se suna incep toti.eu cu BFF a mea strigam:liniste, bai mai incet. dar nu termina.

| Rikudou a răspuns:

Le zici ca faci doar ceea ce e corect.E normal sa stea in bancile lor sau lasa-i sa se joace adevar sau provocare dar in liniste si cine incalca regulile e scris pe tabla.Asa se rezolva toate.

| lalalalallll a răspuns:

Of,și eu am trecut prin aceeași situație. Când un copil făcea cea mai minusculă greșeală, eu îl scriam și aproape toți spuneau că nu-i corect, nu mai vroiau să fi prieteni cu mine, dar apoi am rupt file din carnețel și am scris numai copii care făceau mari greșeli cum ar fi: aruncarea cu lapte prin clasă, copierea la teste, limbajul obscent.

| schiopuoana a răspuns:

Buna ...si mie mi s-a intamplat am facut ceea ce este corect dar cand am vazutca colegii ma urasc i-am sters frumos de pe foaie si le-am spussi asa au facut liniste