| Ciudatsell a întrebat:

Buna TPUlove struck Am o super problema pe care nu stiu cum sa o rezolv fara ajutorul vostru! Acum cateva zile am uitat sa ii inapoiez unei colege ochelarii pe care mii imprumutase pentru niste poze. enervata la culme a fost si m-a spus dirigintei pe langa alte minciuni cu care a mai imbrobodit. o chatterbox. diriga fiind mai naiva din fire a crezut. o imediat si m. a dat pe mine la o parte uitand ca am ajutat. o in multe activitati la orice ora si oricand [ pentru ca eram sefa clasei tongue ]. din probleme de sanatate trebuie sa stau acasa o saptamana. intre timp acea fata s. a aliat cu inca cateva din clasa si au pornit impotriva mea un razboi spunand ca nimeni nu e multumit de sefa clasei astfel incat diriga a ajuns la concluzia ca trebuie sa aleaga pe altcineva. zis si facut. acele fete cica " colege " ma tot suna si ma ameninta ca nu am eu ce sa le fac si ca, cum imi permit eu sa le vorbesc pe ele pe la spate. ce sa fac? cum sa o fac pe diriga sa ma creada pe mine? pentru ca eu sunt una singura si ele 5 iar celelalte colege nu se baga pentru ca sa nu.si creeze probleme. cum sa o scot la capat? tin sa precizez ca sunt de zodie leoaica si ca sunt mai " tupeista " dar tot nu stiu cum as putea sa o conving in fata clasei ca eu am dreptate si sa-mi dea locul d sefa clasei inapoi sau macar sa nu raman cu o reputatie proasta in clasa deoarece acele colege m.au acuzat de " furt " si m`au facut hoata happy.

dau fundoiiii!

ps: nu stiuuu cum sa o scot la capat sad.

Răspuns Câştigător
| UnSimpluGand a răspuns:

Si eu am fost sefa cls si iti zic ca tot din cauza unei colege mi-am facut dusmani pe toti colegi de cls...si tot zodia leu sunt

Nu e asa bine sa fi sefa cls pentru ca te certi cu toti dar poate tie iti place[cine stie]

Trebuie doar sai daca acelei colege ochelari inapoi [daca n-ai facut-o]

Si da diriginta nu te ask si pe tine mai bine vu cu un parinte la scoala...

Sper sa iti rezolvi mica problema...happy

Succes funda?

1 răspuns:
| luca_9318 a răspuns:

Uite ce sa faci nu le baga in seama si o sa te lase ele din experienta proprie ps: sa nu fi negativista