| YukyTsukiyomi a întrebat:

Buna funda, ...astzi plec la tara pentru o saptamana singura adica fara parinti o sa fiu doar eu cu bunica mea, tin sa mentionez ca nu am calculator adica am dar e dat in scadenta deci nu am ce face cu el ...imi puteti da idei ce pot sa fac ca sa nu ma plictisesc in afara sa o ajut pe bunica mea si sa vorbesc cu prietenii? mersi mult de tot

Răspuns Câştigător
| Lylia a răspuns:

Eu, cand ma duc la tara, il iau pe varu meu si luam corcoduse, visine, cirese necoapte, si aruncam cu ele peste firele de la stalpii de telegraf (daca o faci de una singura nu are haz). Cand ne plictisim de asta, spunem povesti de groaza sau intamplari hazlii, enervam cainii, facem farse, incepem sa jucam jocuri pe care le jucam cand eram mici, gen capra, sotronul, baba oarba etc. Daca niciuna din astea nu te incanta, ajuns acolo vei gasi o multime de lucruri funny, de momentlaughing Distractie placuta si sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Poti sa desenezi,sa asculti muzica la televizor,sa citesti, planuieste-ti o iesire cu prietenii daca bunica ta te lasa, daca cumva ai un animalut de companie acasa poti sa il iei si sa te joci cu el la tara.etc.sper ca te-am ajutat.

| AdeNoid a răspuns:

Ce coincidenta, eu sunt acum la bunic, cateva zile m-am plictisit groaznic dar...am inceput sa gust din vacanta ieri cand...
am plecat cu verisoru meu in @ expeditie@rolling on the floor...am facut poze si.etc. sincera sa fiu nu prea am ideei pentru ca imediat incep iar sa ma plicti.deci pot sa iti zic doar Bafta:*

| Goofy a răspuns:

Poi, asculti muzica, te plimbi, stai cu prietenii, organizeaza un picnic. Sper ca ti-am fost de folos.Depinde si cati ani ai!

| MisDia a răspuns:

De pilde cati ani ai. Iti dau eu niste idei;
Crede-ma eu am 10 ani si maine plec la bunici singura ma plicsisesc de moarte. Bafta tie si mie.

| madddy_9794 a răspuns:

Mergi la plaja, in gradina. daca e frumos afara happy

| Tibal a răspuns:

Umple un butoi cu apa pune-l la soare si intra in el in fiecare zii
sau uitate la emisiuni din astea cu retete si incearcale