| RansleyGriswold a întrebat:

BUNA! imi puteti spune cum ma pot apara de cainii maidanezi? daca nu am nici o arma la mine si nici pietre pe jos?
nu vr raspunsuri tampite de zoofili cum ar fi : Daca vorbesti frumos cu cainele nu te musca sau: Maingaiel pe caine ca nu te musca

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ia-ti un spary de autoaparare mai bine. Nu trebuie sa fugi niciodata de caini, daca fugi sunt sanse foarte mari sa te atace.

13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vezi ca amesteci lucrurile. Zoofili sunt si oamenii care au raporturi sexuale animalele.
ZOOFILÍE s.f. 1. Dragoste morbidă pentru animale, cu nuanţă erotică. 2. Preferinţa unor ţânţari pentru sângele animalelor. [Gen. -iei. / cf. fr. zoophilie, it. zoofilia].

Ca ajutor poti sa porti la tine un spray normal (deodorant cu continut de alcool) pe care sa il pulverizezi,la primejdie,in fata animalului (poti sa-l folosesti si sa te aperi de oamenii care-ti vor raul).
Cu arma nu iti recomad in nici un caz,ca este caz penal si trebuie sa ai permis de portarma. Cu pietre sau bete, la fel nu este indicat ca numai intarati animalele. Cand esti inconjurat de caini, este bine sa nu te apleci la nivelul lor, ca o sa pari mic si prada usoara, ci sa ridici mainile ca sa pari cat mai mare si sa le vorbesti bland. Nu functioneaza aceasta metoda 100%,dar poti spera ca in acest timp in care tu "convesezi" cu haita sa apara un ajutor din afara, cineva care sa te salveze.Iar pe cainii care se apropie periculos, sa-i "parfumezi cu deodorantul!
Eu am tot timpul la mine un astfel de spray micut. Imi da siguranta in mine.
Exista si sprayuri de autoaparare, cu piper, care sunt legale si care arata ca un stilou mai gros.

| RansleyGriswold explică (pentru Elianna):

Stiu ce inseamna zoofil dar asa sunt numiti iubitorii de caini maidanezi din Romania de catre oamenii normali. chiar daca nu sunt! asta le e numele happy

| Iubibilăă a răspuns:

Exista un fel de arma pentru caini care face un zgomot auzit numai pentru ei.

| RoxKnkK a răspuns:

Sincer eu nu ma tem de caine...ba cher nu m-a muscat niciodata si nu mau fugarit.insa nu mei frica de ei si de aceea. i9ncerca sa te gandesti ca nu iti fac nimic

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Schimba rolurile, in loc sa te alerge ei, alearga-i tu laughing daca sunt mai mici, nu d'aia de 50 kg.

| RansleyGriswold explică (pentru FuriousMadalin96):

Nu stiu daca o sa ma crezi dar astazi m-am intalnit cu o haita de 50-80 caini la o uzina abandonata
stateau intr-un teren deschis si mau fugarit toti :/

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru RansleyGriswold):

Eh...asta merge cand se ia de tine un caine amarat, doi...cand vin 10 pe tine n-ai decat sa fugi, nu poti s`o dai parte in parte cu toti laughing

| RansleyGriswold explică (pentru FuriousMadalin96):

Da dar cand vine un caine MARE aproape cat un lup ce ma fac?
daca ma lupt cu el risc sa raman fara ceva

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru RansleyGriswold):

Daca te lupti cu el poti sa si mori, ai mai multe sanse sa scapi daca fugi, nu te poti lupta cu un caine mare.

| xXxStefaNNNxXx a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica dar. trebuie sa incerci sa ii eviti pentru ca ei isi apara teritoriul..de aceea musca

| RansleyGriswold explică (pentru xXxStefaNNNxXx):

Stii nu ti se pare o prostie faza cu TERITORIUL?
adica oamenii (rasa umana ) contruiesc din greu TERITORIUL lor si cainii il invadeaza?
Cainii doar se caca si gata e teritoriul lor (sau se pisa)

| andr33arodica a răspuns:

Cainii simt frica asa ca nu este bine sa alergi. In primul rand te poate prinde din urma dar mai bine e sa fi atent si sa ii ocolesti. Daca nu cea mai buna alegere e cea cu sprayul

| RansleyGriswold explică (pentru andr33arodica):

Cea mai mare prostie : Cainii simt frica
EI NU SIMT FRICA
ca sa te informez ei observa comportamentul omului EX: cand il ocolesti, cand ridici umerii, cand te uiti mult la el ETC.
AM hotarat de la alta intrebare sa folosesc ultrasunete si pistoale cu bile din metal ( DOAR PT APARARE )