| teiubescmultbybi a întrebat:

ma sint asa de naspa.
Ma simt cea mi urata fata din lume (am pistrui, sunt roscata si am ochi caprui) nimeni nu o sa ma iubeasca vreo data. Ce sa fac sa fiu mai frumoasa.
De multe ori cand merg pe drum si vad o fata sau un baiat las capul in jos ca sa mu rada de felul in care arat.
Ce sa fac ca sa fiu mai frumoasa sau sa nu ma mai simt asa urata crying(

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai ce sa faci fizic vorbind. Frumusetea nu consta intr-un anumit tip de par, intr-o anumita culoare a lui sau o anumita culoare a parului. Frumusetea este mult mai complexa decat atat si vine in primul rand din interior.
Tot ce poti sa faci este sa te ingrijesti, eventual daca te-ai simti mai bine sa vezi ce tipuri de machiaj ti se potrivesc, coafuri, tipuri de imbracaminte. Un fond de ten bun poate acoperi pistruii. Insa dupa cum spuneam frumusetea chiar vine din interior. Parerea mea este ca nici nu ai de ce sa crezi ca esti urata. Doar pentru ca esti roscata, ai ochii caprui si ai pistrui? Astea sunt doar niste standarde extrem de generalizate, puse de tine mai mult probabil din moftul ca nu te-ai nascut blonda sau bruneta cu ochii albastri sau mai stiu eu cum. Sunt persoane in situatii mult mai nasoale, sunt persoane care se nasc cu fata deformata sau ajung asa, care au probleme fizice, dizabilitati si tot ajung sa fie cu cineva. Dar sa spui ca nimeni nu o sa te iubeasca, doar pentru ca tu te crezi urata pentru ca nu iti place culoarea parului si a ochilor si pistruii este un cam exagerat. Una era sa zici ca ai un defect care sa te complexe, eu stiu, ca te-ai nascut cu un ochi mai sus decat altul sau ca ai un nas extrem de mare si borcanat si alta este este spui ce ai spus.
Vino-ti in fire si in momentul in care vei vedea ca standardele frumusetii sunt altele si ca furmusetea este oricum inselatoare. Plus de asta ca sa fii frumos, trebuie sa te simti frumos. Iar lucrul asta vine din acceptarea propriei persoane.

| Finetti1313 a răspuns:

Buna seara!
Esti speciala, nu esti urata. Nu multe fete au parul roscat. Eu am pistrui si imi plac laughing
Frumusetea nu are un barem. Nimeni nu spune ca daca nu ai ochii albastrii, parul blond, un ten perfect si forme nu esti frumoasa.
Frumusetea vine din interior si toti ne nestem frumosi, dar nu toti putem sa pastam aceasta virtute.
Din cate te-ai descris eu mi te imaginezo fata deosebita si frumoasa.
Nu incerca sa imiti. Nu iti lua sabloane sau etaloane feminine. Gandeste-te ca esti unica si ca toti suntem unici si nimenu nu are dreptul sa te eticheteze sau sa te evalueze dupa culoare parului, a pielii sau alte lucruri.
Sper ca te-am ajutat. happy

| alexandra2000ale a răspuns:

Fiecare persoana este frumoasa in felul ei...nu conteaza ce zic altii despre tine, conteaza parerea ta despre tine insuti.
Si de mine rad colegii la scoala dar nu ii bag in seama, eu cred ca nu esti chiar asa de urata precum zici...Eu te-as sfatui sa mergi inainte si sa nu ii bagi in seama pe cei care te jignesc si sa nu te mai gandesti ca esti urata. Apropo, unele persoane care sunt frumoase pe exterior dar sunt urate pe interior, asa ca nu iti mai face griji in privinta asta... SMILE! and DON'T WORRY, BE HAPPY happy

| Rogojina_Adrian_1998 a răspuns:

Fii atenta eu m-am tuns ca C.Ronaldo cand am ajuns la scoala uni au spus fai ce naspa iti sta, alti ma ce bine iti sta asa ca daca tu te macezi intr-un fel iti faci si o coafura care crezi ca iti sta bine si te simti frumoasa laso asa nu conteaza ce zic alti, cui nu-i place sa te p*pe in f*nd.