| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Mi-am cumparat un notebook si as vrea sa am internet pe el. Dar nu as vrea sa achizitionez un router pentru ca vreau sa am net peste tot pe unde merg cu el si am 2 intrebari:
1. Este bun un stick de la Rds?
2. As vrea sa-mi explicati mai in detaliu cat ar trebui sa platesc si sa-mi dati un sfat daca merge bine. Nu prea ma pricep la chestiile astea si am nevoie de cineva sa imi explice mai pe inteles. Funda si Vot!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

RDS-ul sta cam prost cu acoperirea la internet mobil, daca stai pe langa oras nu o sa ai probleme dar daca esti undeva mai la "tara" o sa ai probleme foarte mari.In al doilea rand problema cea mai mare a stick-urilor de internet este pretul destul de mare pentru serviciile oferite, adica tu platesti 30 de lei pentru maxim 5 gb trafic pe cand la un abonament de internet prin cablu platesti acelasi pret dar pentru trafic nelimitat si o viteza net mai mare.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Stickul de la rds are acoperire doar in orase mari. Cel mai bine ar fi sa iti iei un stick de internet de la Vodafone.

| AdamLevine a răspuns:

Parerea mea din propria experienta:Stick-urile care au internet pe ele au o viteza mica si in acelasi timp una limitata, sa zicem ca ai 100 MB si aia sunt buni sa verifici un mail, in fine bussines staf, dar daca descarci ceva ramai, intre timp fara memorie sau daca asculti muzica la fel.

Fa-ti abonament la o companie locala din propiere si nu ai de ce sa te mai complici atatwinking

Platesti 40, 50 lei nu cred ca a mai mult

| Vancea28 a răspuns:

Buna Seara!
In primul rand vreau sa iti spun ca este bun un stick pentru portabilitate daca folosesti messengerul facebookul...dar sa iti iasa din cap faptul ca poti downloada ceva mai mult de 1, 2 melodii deoarece traficul este limitat la un numar de 3-4 giga pana la viteze de 7-10 mega, adica mai pe scurt daca depasesti cei 4 giga inclusi fie o sa platesti fie o sa faci un drum la magazin pana se deschide o pagina laughing Eu am internet de la Orange cu 4 giga inclusi iar dupa ce depasesc cei 4 giga nu pot folosii altceva decat messenger si facebook toate astea la un pret de 31 lei pe luna iar referitor la alte firme ma indoiesc ca au ceva oferte mai bune pentru ca toti sunt la fel...
O seara placuta in continuare!