| Alexandra_1925 a întrebat:

o sa ma credeti nebuna dar am cunoscut un baiat pe net, e din pakistan si ne placem foarte mult dar el e musulman, si e suparacios uneori, dar il iubesc, m-am indragostit doar din poze, oare poate fi o iubire POSIBILA?

Răspuns Câştigător
| Anestezia a răspuns:

Dar de ce te-am crede nebuna Alexandra?straight face
Nu e ceva interzis si uneori consideram asta ca o greseala.Dar nu e! Asta o facem fara sa vrem.Si normal ca e posibil! Pentru ca orice e posibil in lumea asta.Iti doresc multa bafta!

16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Buna,o sa ma credeti nebuna dar am cunoscut un baiat pe net,e din pakistan si ne placem foarte mult dar el e musulman, si e suparacios uneori, dar il iubesc, m-am indragostit doar din poze, oare poate fi o iubire POSIBILA? ==nu nebună dar prostuță sau chiar proastă!
S-au terminat bărbații din România, din Europa, din Australia, din Noua Zeelandă, din SUA, din cele 2 Americi și ai ajuns la unul din Pakistan?!
În Pakistan se trăiește mai prost decât în România și pentru el este o soluție să vină în România.
Nu te-ai gândit la unul dintr-o țară, unde se trăiește, mai bine!
Asta cu musulmanul pakistanez, este o prostie, căreia trebuie să îi pui capăt, dacă ești zdravănă la cap.

| LaLaura a răspuns:

Bună
nu ai cum să iubeşti o persoană fără să nu o cunoşti, să vorbeşti cu el faţă în faţă.( iubirea este după câteva luni, ani) Ceea ce zici tu e ataşament, simpatie, nu iubire. Aşa e adoleşcenţa crezi că te "îndrăgosteşti" dar după câteva zile, după ce se duce starea aceea de euforie, o să fie doar un simplu om pentru tine. Iar pe net, nu ştiu ce relaţie de cuplu poate să fie, nu vreau să te descurajez. Succes.

| KungFuBoy a răspuns:

Buna de ceva timp am observat ca romancele noastre se "indragostesc" de :arabi, turci, pakistanezi etc, dar de fapt ele considera ca au foarte multi bani si de aceea ajung sa spuna celebrele cuvinte m-am indragostit... deci sfatul meu fetelor este sa va feriti de acesti oameni deoarece ei vor doar sa va foloseasca, deci ei se vor casatorii doar cu femei de aceeasi rasa.
Rar intalnesti cupluri de acest gen in care cei doi se inteleg de minune.

Daca tu consideri ca merita riscate daca nu.stai in banca tahappy

| Saya a răspuns:

Draga tu stii ce reguli stricte au musulmanii>?

| CrazyTeenager a răspuns:

rolling on the floor Uite pe cineva care a pus intrebarea la categoria potrivita laughing, da cum...va si casatoriti tipo, sa vezi o sa iasa terorica ala de Bin Laden, din cosciug si o sa va cunune.

| andreetgv a răspuns:

Pai nu stiu ce ce sa incep, dar esti sigura ca in pozele care ti lea trimis este el cel adevarat? Nu uita internetul are fete ascunse, DAR am in familie un caz real care demonstreaza ca o astfel de iubire este posibila este vorba despre un var de al meu care a cunoscut o fata pe net din Canada, ssau intalnit si sau indragostit iar acum sunt casatoriti, deci orice este posibil.Chiar daca este musulman nu te lasa descurajata, niciodata nu sti ceti rezerva viitorul! Mult noroc la iubit pp.

| aleexxaanndrra a răspuns:

Draga mea trimite-mi niste poze ca sa-mi dau seama:d

| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Nu cred.

| miradoniz a răspuns:

Iubirea e mereu posibilahee hee întrebarea e, a câta nevasta ești pregătită sa fii?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este imposibila mai de graba.
In primul rand trebuie sa stii daca poate acesta nu este insurat deja, daca nu cumva cauta prin insuratul cu tine sa fie un mijloc prin care sa obtina cetatenie romana avand in vedere saracia din Pakistan, faptul ca este o tara macinata de razboi, boli, foamete etc. iar in Romania avand cetatenie este un mijloc de lansare catre alte tari europene.
Intre timp, sa stii ca pentru a ramane cu tine, sunt circa 5 ani unde trebuie sa stea in Romania, intre timp sa munceasca, sa fie loial tarii, trebuiesc bani de acte, vize, drum, sa lase garantie circa 500 euro pentru viza pana la juramant si altele peste care nu cred ca esti gata sa treci.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar mi-ar pare rau sa suferi mai tarziu, de ce nu incerci pe cineva mai aproape din Romania?
Simplifica-ti viata!

| mEr a răspuns:

Paii eu as zice ca da daca va iubitzi amandoi big grin

| Alexandra_1925 explică:

L-am vazut prin web,vorbim in engleza,ma suna pe telefon, nu e sarac, am vorbit cu familia lui si ma place,am foarte multe poze cu el si pare a duce o viata frumoasa cu mult lux, nu e sarac, si anul viitor vrea sa vina in Romania pentru mine si incearca sa-si convinga parintii sa il lase sa traiasca in Romania peste 5 ani.

| OanaKT a răspuns:

Pai sa stii ca multi fac cunostinte prin intermediul internetului, si ajung chiar sa se casatoreasca, si sa intemeeze o familie.tu daca simti ca il iubesti.inseamna ca are ceva anume acel baiat...dar nu cred sa fie o relatie foarte lunga.deoarece exista o mare distanta intre voi...mai intit de toate.asigurate ca si el are aceleasi sentimente fata de tine

| Anonime_4056 a răspuns:

Deci.eu niciodata nu am avut o parre buna despre oamenii din religiile astea. Poate nu stii dar femeile de acolo sunt tratate ca niste gunoaie omorate pe nedrept! si dragostea asta te poate ademeni acolo! AI grija, multi pakistanezi incearca pentru ca stiu ca in Romania sunt fete frumoase dar la sfarstit ajung rau, rau! Mai intereseaza te despre ce e acolo si apoi poti incepe ceva, desi nu cred ca e varsta si nici locul [pe net]. happy

| Anonime_4056 a răspuns:

Tu cati ani ai ? .

| nicoleta94 a răspuns:

Nu mai visa! Tio spun sincer! Nu e bine pentru tine sa ai iluzii asa...
Deci un sfat:uital.Si n-are um sa te indragostesti asa din pozewinking E doar o iluzie asa...de cateva zile... poate chiar saptamana nu zic ca nu dar o sati treaca.Stiu sghee hee