| Lolololalali a întrebat:

Pentru cei care au fost la olimpiadele de biologie clasa VII din anii trecuti(la faza judeteana), imi puteti spune cum vi s-a parut? Cum sunt problemele si din ce ar trebui sa invat mai mult?

3 răspunsuri:
| RalooKee a răspuns:

Eu am fost acum doi ani. Trebuie sa inveti bine despre glandele endocrine, sistemul osos si sistemul nervos. Problemele mi se par usoare, trebuie sa stii unele repere numerice cum ar fi procentul de substante din oase, muschi, viteza fluxului nervos etc. La judeteana unele intrebari mi se par aiurite, la nationala sunt mai clare. Acum depinde de fiecare an.

| RalooKee a răspuns:

Eu am fost acum doi ani. Trebuie sa inveti bine glandele endocrine, sistemul osos si sistemul nervos. Problemele mi se par usoare, trebuie sa stii unele repere numerice cum ar fi procentul de substante in oase, muschi, viteza fluxului nervos etc. La judeteana unele intrebari mi se par aiurite, la nationala sunt mai clare.

| heytudatu a răspuns:

Eu am fost si e destul de stresant la inceput dar daca te pregatesti o sa ajungi la faza pe tara ca mine