| SimonaCristina a întrebat:

Urgent! Cine imi poate da si mie subiecte din anii trecuti de la olimpiada de romana, faza judeteana, clasa a VI-a?! Sau macar o programa ( ce trebuie sa invat )... happy
Multumesc anticipat!
Ofer funda!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai multe informații găsești pe www.edu.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa inveti mult si bine la romana sa stii toate definitiile si sa stii sa citesti s-ar putea sa-ti pice sa definesti o propozitie adica sa spui care este predicatul subiectul adjectivul si substantivul. Sper ca te-am ajutat. Funda