| sabinaelena a întrebat:

Pentru cei care sunteti la liceul Emil Racovita din Brasov la profilul uman stiinte sociale ce imi puteti spune despre acest profil si acest liceu? Eu sunt clasa a 8a si vroiam sa intru la liceul si profilul de mai sus si vroiam niste pareri. La ce materii se dau teze? Profii sunt de treaba? Astept parerile voastre.

1 răspuns:
| yellowalien a răspuns:

Eu am fost la stiinte sociale, asa ca iti pot da cateva detalii despre materiile la care vei da teza, dupa cum urmeaza:
- Romana
- Istorie/Geografie
- O limba straina la alegere (dintre cele pe care le vei studia tu la liceu, bine-nteles!)
- In functie de an: Logica si argumentare (a 9-a), Psihologie (a 10-a), Economie (a 11-a) si Filosofie (a 12-a).

Alte detalii: Incepand cu clasa a 11-a nu vei mai face latina, fizica, biologie si chimie, iar matematica vei face, dar in cea mai simpla forma posibila (M5). E simplu la acest profil, daca iti place latura umana te vei descurca! Eu am fugit de stiintele exacte si mi-a fost foarte bine la stiinte socialehee hee.

Despre profi din pacate nu iti pot spune nimic, avand in vedere ca nu sunt din Brasov, dar ai putea intreba prietenii mai mari sau i-ai putea ruga sa-si intrebe ei prietenii de la liceul respectiv despre asta.

Bafta! happy