| MarcuDany a întrebat:

Peste cateva zile va fi 1 aprilie. Vreau sa le fac parintilor mei o farsa. Vreau sa le pun in posta un plic in care e o amenda, dar nu am idee ce trebuie sa scriu. Ma puteti ajuta Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

Trebuie sa o tragi la imprimanta.
Ai putea scrie:
Stimate domnule, va informam ca in data de. am emis o amenda pe numele d-voastra pentru(motiv), pentru plata trebuie sa va prezentati la sediul politiei din... daca nu va prezentati in termen de 10 zile lucratoare vom fi nevoiti sa va emitem dosar penal.

| MarcuDany explică (pentru CrissuCristina):

Perfecta. Chiar e nevoie sa fie trasa la imprimanta?

| CrissuCristina a răspuns (pentru MarcuDany):

Ar cam fi, dar merge sicu un stilou bun, daca scrii caligrafic.

4 răspunsuri:
| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Hmmm... stiu! trebuie sa scrii: ''Va informam ca pe data de (ex: 29 Martie) ati depasit limita de viteza si trebuie sa achitati suma de (ex: 200 lei) la primarie pana in data de (ex: 10 Aprilie) sau veti fii dat in judecata'' stii tuwinking

| CreațaMăăă a răspuns:

Pai trebuie sa iei un marcar cu penita subtire.Ar veni cam asa amenta :
Draga domnule Marcudany
Va informam ca ati primit o amenda in valoare de 10. 000 lei si va trebui sa o platiti in 20 de ore.In caz de neplatire casa(vila, apartamentul) vor fii ridicate si confiscate de lege.
va multumin cu drag
(scrii in jos de tot pe hartie) Fiul vostru Dani A FOST O PACALEALA