| Winners10 a întrebat:

As dori si eu pentru la anul ce vine sa imi iau un bilet de concediu pe vara in Turicia si as dori sa stiu daca se poate intra in tara cu buletinul?

Si ar mai fi o intrebare: gen la transportul cu avionul unde scrie ca ai transfer aeroport-hotel-aeroport, cum se procedeaza? este grup organizat care il transfer? te assteapta autocarul si tu mergi la el sau cum este?

Funda big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Turcia nu e in UE si nici nu are acord de libera circulatie, ai nevoie de pasaport care sa mai aiba inca 6 luni de valabilitate cand iesi din Turcia.

Daca iti iei bilet prin agentie te vor lamuri ei cum dai in aeroport de reprezentantul lor

| untu a răspuns:

Numai in tarile membre Uniunii Europene se circula cu buletinul, iar restul tarilor care nu fac parte din UE se circula cu pasaportul!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Se circula fara pasaport si in destule tari care nu sunt in UE, gen Serbia, Moldova, Elvetia, Norvegia, Muntenegru

| Sanziana88 a răspuns:

Legat de transport, eu cand am fost la untold, in Cluj, am ales de aici: https://www.city-transfer.ro/transfer-aeroport-cluj o masina care m-a dus de la aeroport la casa unde eram cazat. Ideea este ca sunt astfel de firme peste tot pe unde te duci, trebuie doar sa cauti, iar preturile sunt extraordinar de bune, in comparatie cu serviciul care ti se ofera.

| MadalinaMhl a răspuns:

Îți trebuie pașaport pentru ca nu este în UE. La sosirea în Aeroport dupa ce iei bagajele ori vei vedea o persoana cu emblema agenției prin care ai ajuns sau un stand tot cu emblema. Mergi acolo și îți spune numărul autocarului și îl cauti în parcare și acela te duce la hotel. Apoi cu o zi inainte de plecare Primești o scrisoare cu ora la care te vor lua ei de la hotel pentru a te duce la aeroport!