| iWantSmartAnswers a întrebat:

sunt baiat am 15 ani, 1.80 si 80 - 85 Kg ( nu sunt foarte, foarte gras, sunt genul de om mai solid la fel ca si tatal, bunicul meu... dar totusi am si burta destul de mare ) Oricum vreau sa ma apuc de sala am haltere si gantere reglabile, intrebarile mele sunt urmatoarele si as vrea sa raspuna doar cei care stiu despre ce vorbesc : 1. Cand te apuci de sala e bine sa fi slab sau putin grasut, pentru ca am auzit ca cei mai plinuti pun mult mai repede masa musculara, deci o sa imi fie de folos putina burta pentru a face mai repede masa musculara? 2. In cat timp o sa vad cat de cat ca se mareste pieptul si bicepsul, sau in cat timp o sa prinda cat de cat o forma frumoasa? 3. Fac impreuna cu un prieten si acesta mi-a propus sa facem o zi ridicat la piept si o zi abdomene e ok? deoarece dupa mine la abdomene slabesti si pentru masa musculara ( ce inercam noi sa facem prin ridicari de greutati ) trebuie sa mananci mult si sanatos de exemplu ( oua, lapte, branza ) trebuie sa ai multe mese pe zi asa ca nu cred ca se prea inteleg aceste doua exerciti. 4 Tinand cont nu facem un program extraordinar de dur dar totusi ne obosim foarte rau, de cate ori pe saptamana sa facem la piept? sau ce program ne-ati recomanda tiinand cont ca avem si gantere si haltere reglabile. Dau Funda la cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Prima saptamana 15 din fiecare si 2º saptamana 20 iar 4º saptamana cate 40 daca reusiti.