| NimeniAltu15 a întrebat:

Am mai multe intrebari pentru voi si va rog sa imi raspundeti!
1. Daca fac exerciti cu flexorul palmar cam in cat timp o sa mi se dezvolte muschii antebratului?
2.Am 1,70 m si 55 kg, am burta ( nu mare ) si putina grasime pe piept (sunt gen skinny-fat) cum pot sa imi fac un piept masiv si sa am un abdomen plat?
3. Am acasa gantere reglabile de 20 kg, daca vreau sa pun masa musculara trebuie sa iau in greutate?
Multumesc anticipat! Funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Nu ai mentionat ce varsta ai si nu recomand sa faci exercitii acasa deoarece nu o sa ti se dezvolte masa musculara ca si la unu care merge la sala si o sa fi dezamagit. du-te sa lasa si intreaba pe antrenorul de acolo ce exercitii sa faci ca sa iti desvolti masa musculara dorita. Iar pentru antrebrat fa exercitii cu bara, gen flexii pentru antebrat.

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, te sfatuiesc sa nu iti faci muschi in felul asta.
Alegeti un sport te va modela foarte bine, iar marea problema a acestor exercitii de sala este aceea ca ai de ales ca la un moment dat sa te lasi sau sa te tii dar ideea ca daca te tii la batranete vei arata groaznic, batranul meu din familie avea un coleg din facultate care a facut gantere si acum toti muschii sai se flutura aiurea pe corpul sau, iar daca te apuci si te lasi este un efort in zadar.
Te sfatuiesc sa te apuci de un sport e foarte frumos si foarte bine, asa te dezvolti cum trebuie, si asa cum esti e super, nu muschii te fac puternic ci masa musculara.
Tot ce trebuie e sa faci sport atat. Daca vrei sa atragi fetele nu o fa cu corpul, ci cu atitudinea, cu capul si sufletul.
Sa ai o zi placuta!