| Simmsii a întrebat:

acum 2 zile am fost prin oras. si i-am specificat tatalui meu ca vreau sa merg pe la prieteni mei si mai ales la persoana pe care o plac. si acesta cu grija lui mai ales ca sunt fata lui tata cand am ajuns in oras ca sa ma indrept spre locul unde ne intalnim a inceput sa se supere si nu ma mai lasat sa merg nicaieri si m-a tinut 4 ore la maicamea in magazin. cum fac sa ma lase unde vreau sa ma intalnesc cu prietenii mai ales unde ma intalnesc cu baiatul de care imi place?sad. helpp! plzzcrying!

4 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Minti. Spui ca te duci altundeva...

| Plague a răspuns:

Uhm...nu ii zici ca pleci. Eu pe ai mei i-am dresat de mic, cand vreau sa plec ma imbrac si plec, si ai mei numa se trezesc ca am disparut. happy

| Zamb3tFals a răspuns:

Buna!
Poi poti incerca :
1)Ori sa-i faci cunostinta cu prietenii tai [ daca ai printre ei cativa care crezi ca nu`i vor placea nu ii arata arata-i doar pe aia buni si nu stiu ce ]
2)sa-i spui din timp ca vrei sa iesi si unde si cum cu cine si cat stai [ crede`ma si eu is fata tatalui sigh angry si nu ma lasa nicaieri da am reusit sa-l dresez laughing}
3)Incerca sa-l faci sa`si aminteasca cum era pe vremea lui si cum se simtea cand parintii nu-l lasau nu stiu unde...
4) Incearca s`o castigi de partea ta pe mama tah, care sa te sprijine si poate asa te lasa ea happy
5) Ai putea sa-i faci cun. cu baiatul respecttiv si-o sa vada ce`i de capul lui [ normal ca`l instruiesti din nainte laughing) ca sa-i fie pe plac tatalui tau ]
6) Ai putea sa rogi o ruda [ sora, frate, prt de familie, vara etc.] in care tatal tau are incredere si sa mergi cu ea/el si el/ea sa`si vada de treaba lui/ea si u de a tah happy [ normal ca trebuie sa fie oleaca mai mare ca tine si de gasca ]
7) Intai iti faci treaba prin casa sau ce ai de facut, ori faci singura teme curat etc. si apoi ii scoti ochii laughing ca u ai facut treaba acum trebuie sa te distrezi putin laughing
Crede`ma chiar tin laughing mai ales daca zici ca tine mult la tine :X
App este si 8)Incepi a plange si ii zici ca daca o sa continue asa nu vei avea niciun prieten cand vei avea nev de el big grin
Succes :X

| ale2005 a răspuns:

Hey Simmsiihappy

Te intelegstraight face asa-i si taicamio! Se enerveaza tot timpu si nu`i convine cu cine ma intalnescstraight face.dar pentru toate exista cate o solutiehappycum ar ficall meonvingel ca prieteni tau sunt buni pentru tine si ca
nu are pentru ce sa isi faca griji
-plangi putin ca asta il va impresiona, doar esti
fata lu` tati
-convingeo pe mama ta ca totul este in regula
daca te vezi cu eihappy...sau poate le faci cunostinta
cu eihappy
-sau du-te si nu le spune unde mergi si cu cine
mergi( bagi tu ceva pe acolo)
Sincer la mine functioneaza toate astea.si in ultima vreme m`a cam lasat pe unde am vrut eu sa merghappy...dar daca nu merge nici cu c ti-am spus, spune-i tatalui tau :" Tati daca chiar ma iubesti lasa-ma sa plec acolo..." Cu siguranta cu asta il dai gatahappy

Mult succes:*