| NegativPozitivGirl a întrebat:

Am 14 ani si am o problema. De cand a venit matusa mea in casa, nu mai suport! Va rog sa ma credeti, ca plang mereu, mama nu ma ia in seama si nimeni altcineva. De cand a venit tot imi ia lucruri, vine peste mine in camera, isi baga haine in sifonierul meu si eu simt ca ma sufoc! Sigur ca surorii mele ii convine ca ea sta singura in camera, fara sa fie deranjata. Mereu ii spun matusii sa nu mai vina peste mine ca e camera mea si ea nu face decat sa ma jigneasca. N-o mai suport!

Răspuns Câştigător
| Ruxuletz a răspuns:

Buna. Stai de vorba cu mama ta si spune-i tot ce te doare. Daca nu ia masuri incearca sa o ignori...fi mai indiferenta, nu mai pune totul la suflet, asa sunt unii oameni, rai!

2 răspunsuri:
| desisdana a răspuns:

Pay back time:misiunea:gonirea matusii
1.hainele ce le are la tine in dulap murdareste-le un pic cu ceva (sirop,crema,etc) si spune ca din greseala, ca asta era la tine in dulap si ea si-a pus hainele peste, in locul unde era murdar
2.cumpara naftalina sau sprei de muste/insecte si da-i pe haine(fara sa vada) si nu recunosti nimic(scapi de dovada) si zici ca ea miroase urat
3.cumpara niste laxative de la farmacie si pune-i -le in apa,ceai, cafea, ce bea ea
4.seara tarziu sau dimineata devreme du-te in bucatarie si "joaca-te" un pic cu aparatul de facut cafea (asta in cazul in care ea bea cafea) si fa mizerie pe acolo si apoi du-te la tine in camera.nimeni nu o sa dea vina pe tine pentru ca tu nu bei cafea nu?
5. daca ii cade parul sau daca are pe peria ei cateva fire de par dar care sa nu aiba o nuanta asemanatoare cu a ta, ia firele de par si plaseaza-le strategic:in mancare,pe masa de la bucatarie, pe chiuveta, etc
6. daca gateste,strecoara-te in bucatarie si pune ceva in mancare:fff multa sare, zahar, etc
7.invata un cuvant f urat si cand esti cu maica-ta intreab-o ce inseamna cuvatul respectiv, pentru ca cica ai auzit-o pe matusa-ta folosindu-l cand vb la telefon sau cu o vecina. daca spui asta si cand sunt mai multe persoane in jur, cu atat mai bine.
bafta si scrie-mi sa-mi zici cum a iesit

| MajorAsshole a răspuns:

E simplu. Pentru vreo 2 saptamani, mai chemi cel putin inca o matusa sa stea cu voi; apoi o sa vezi ca inainte sa vina a doua matusa, era mult mai bine. happy ce rau sunt!