| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani jum si in jur de 50 de kg. Este normal pentru varsta mea sa am acesta greutate? Daca nu cum as putea sa mai slabesc putin, in ultima vreme mananc foarte putin din cauza ca am un program foarte incarcat ( asta insemnand ca ma trezesc dimineata nu manac pentru ca nu pot, pe la 11 plec la scoala, la scoala mananc doar un mar sau alt fruct si cand ajung acasa adica pe la 8 si jum seara mananc dar foarte putin) am uitat sa mentionez ca merg zilnic pe jos can in jur de 8 kilometri... Si ce "naiba" sa mai fac k eu fac si sport dar tot nu slabesclaughing alte obtiuni mai sunt? Am vrut sa merg la sala dar mi s-a parut putin ciudat pentru ca sunt fatalaughing si mai am si reprosuri din cauza mamei... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Forev3rAlone a răspuns:

Nu, nu este mult.Stai chiar foarte bine cu greutatea.
Si mai este o chestie, intotdeauna trebuie sa stii ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.Bine, nu mereu, dar in mare parte da.De ex:daca ai 1, 60 m ar trebui sa ai in jur de 50 de kg, maxim 55.
Sper ca ti-am fost de ajutor :*
Si ca sa te simti mai bine, eu am 14 ani, si 52 de kg big grin :*

4 răspunsuri:
| chazz a răspuns:

Ba astia "smecherii" depinde si de inaltimea fetei.

| jeann a răspuns:

Si vrei sa devii scheletron?

| zubby05 a răspuns (pentru jeann):

Nu vreau sa devin scheletronlaughing

| zhyne a răspuns:

Te consideri plina?, la 15 ani?, hmm te desconsideri singura, tu ce crezi uitete in oglina si dati o parere daca esti sau nu, o fata la 15 ani 50 kg nu cred ca este "PLINUTA", acum depinde si de gusturile fiecaruia, daca iti place sa fii bat. Am o vecina care tot asa se planga ca este grasa, si are 50kg cred max 55, si intr-una "Grasa, grasa" asta e o obsesie, consider ca este ok "50kg".

PS: Vorba aceea, ai pe ce pune mana puppy dog eyes