| Dreamer16 a întrebat:

Am de facut un desen pe coala A4 si de fiecare data cand ilpictez colturile se indoiesc.Stiti cumva ce pot face ca sa evit acest lucru?

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sunt la liceu de arte si cauza este faptul ca foaia e prea subtire, trebuie sa folosesti foi mai groase pentru a nu se mai indoi
Funda?puppy dog eyes

| alicecristiana a răspuns:

1.N-am auzit in viata mea in cei 8 ani de scoala de expresia se indoiesc. Poate o fi corect.
2.Ce fel de hartie folosesti? Cea xerox este mai subtire decat cea de bloc de desen.Si cu mai putina apa.

Dupa acest raspuns de prima clasa, vreau sa vad ce merit.

| Rorothebest1 a răspuns:

Eu as zice sa nu mai folosesti mai putina apa.

| Riel_Gab_1994 a răspuns:

Incearca sa lasi coala sa se usuce dupa ce o pictezi si apoi compreseaz-o intr-o carte, de preferabil o noapte, dar si cateva zile ar trebui sa ajunga pentru indreptarea colturilor.