| AnonymusCeDrq20062006 a întrebat:

Buna TPU. De cateva zile am observat ca mi s-au ingalbenit colturile ochilor. Prima data am zis ca mi s-a parut, dar acum vad in fiecare zi asta. Oare ce ar insemna chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna ca trebuie sa mergi la medic, pentru ca nu degeaba scrie aici sus cu rosu :
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| Dragobeta a răspuns:

Ochii galbeni indica o boala a ficatului. Icter. Urgent la medic!

| AnonymusCeDrq20062006 explică (pentru Dragobeta):

Nu stiu csz, ca ma simt destul de bine
P.S: sunt fata si am 17 ani

| Dragobeta a răspuns (pentru AnonymusCeDrq20062006):

Treaba ta. Cand va fi prea tarziu sa nu vii aici sa te plangi!
Astea sunt primele simptome. Si ia aminte: ficatul nu doare. Te simti bine.