| anonim_4396 a întrebat:

Am eu intrebare si chiar vreau sa ma ajutati. De fapt sunt doua intrebari big grin. Eu am problema in familie, certuri si chestii, ceea ce m'a facut ca la 14 ani sa fiu foarte realista, poate chiar prea relista cate o data. Si mie imi place de un baiat si chiar daca pentru moment mi se pare k il plac mai mult decat oricine alt cineva si ca il iubesc stiu ca nu e asa. Si din cauza certurilor mi'as dori sa am pe cineva aproape care sa ma asculte si sa linisteasca si toate alea, iar firea baiatului pe care il plac asa si este. Si ma rugam la Dumnezeu sa imi dea semne, adica daca chiar se va intampla ceva, de exemplu, sa il visez si l'am visat, crezand k este doar o coicidenta m-am mai rugat o data la fel si iar l'am visat, dar a tria oara nu l'am mai visat. Dar la scoala, la ora de religie, doamna profesoara m'a pus din senin sa citesc din carte si din cele doua fragmente se intelegea sa vad cu inima, cu ochii inimii sau ai sufletului sau asa ceva. Si ma gandesc ca este un semn, dar nu sunt sigura. Apoi intr'o zi la scoala, vorbeam cu o colega de a lui prin mesaje si am ntrebat'o daca baiatul respectiv mai este suparat pe ea (stiam ca s-a fost suparat pe ea ) iar el a vazut mesaju si a pus-o pe fata aceea sa imi spuna ceva dar ea mi-a spus abia seara, dar era o tampenie gen k lui ii era cald si sa ma cheme pe mine sa il racoresc (tampenii de ale baietilor), dar a doua zi avem repetitii la dans la scoala, fiind in trupa cu el si tot am vazut de cateva ori k se uita la mine dar nu cred ca e ceva special pentru ca mai facea asa. Intrebarea este daca ceea ce s-a intamplat este doar o coicidenta sau a fost un semn. Si daca, prin comportamentul lui se intelege ceva. P. S. nu suntem nici prieteni.

3 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Daca zici ca se uita la tine, sigur te place, si eu fac asta de obicei oh go on si faza ca sa te duci la el sa il racoresti, da de inteles ca e la caterinca spus, dar daca nu te placea, nu ar fi spus astawinking sigur te place, dar sa nu crezi ca te iubeste, doar te place, dupa ce va cunoasteti mai bine (daca o sa o faceti) poate cine stie, intelegi tu ce vreau sa spun pa :*

| CrissuCristina a răspuns:

Nu se intelege ca te place, din comportamentul ui fata de tine si nici nu cred ca ar fi un semn.Dar nu trebuie sa re iei dupa mine pentru ca eu nu pot sti ce e in inima acestui baiat.

| Ariii a răspuns:

Paii` sa stii tu o chestie: Ce este in mintea/inima lui nu are cine sa stie, decat el si Dumnezeu. In ciuda celor intamplate cred este putin probabil sa fie un semn, pentru ca daca te gandesti intens la un lucru il poti visa ( asta teoretic). Dar pe de alta parte, crezand cu tarie in Dumnezeu poti crede 99% ca ar fi un semn (asta cand gandim cu inima). Vei trai si vei vedea pana la urma ce se va intampla. Nu putem vedea viitorul. Sper ca te.am ajutat. :*