| euuuu_3828 a întrebat:

am ghiozdan de nike, e original. l-am bagat azi la spalat desi pe eticheta scria ca trebuie sters cu o carpa umeda, si nu are voie sa fie bagat la spalat. e solid si nu cred ca o sa se rupa, mai ales ca l-am bagat la 30 de grade. oare se strica, sau de ce scria ca nu ai voie sa-l bagi la spalat si nici sa-l speli automat?

4 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Daca este rpima data cand il bagi la spalat mai mult ca sigur nu va apti nimic.oh go on dar incearca sa respecti instructiunile pe viitorhappy

| IIIx333III a răspuns:

Sunt sigura ca cine a facut eticheta a fost un intelept. Daca pe ghiozdan scria ca nu trebuie sa speli, nu trebuia. Poate ca avea un material(nu ii mai tin minte numele) care achitiona urat la apa. Se rupea. Sa ne tii la curent si sa ne spui daca s-a rupt. Daca nu, poti sa imi dai "stupid". O zi buna!big grin

| cookie_6708 a răspuns:

Daca se strica sigur nu e original, indicat e sa il speli cu mana la chiuveta si daca iese culoarea din pacate nu e original.Si in magazinele originale st destule fake-uri, care se spun ca sunt originale si au si 20-30%reducere. M-am tepuit si eu.

| euuuu_3828 explică:

Uhu, nu s-a rupt! a iesit mai curat decat cand l-am cumparat! multumesc pentru sfaturi! (daca se rupea, ma duceam la aia de la care l-am luat si le ceream banii )
laughing