| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am o cerere mai specială. Eu si iubita mea, vrem să mergem într-o excursie de 5-6 zile prin România, doar că nu știm pe unde și nici permis de conducere nu avem, ne trebuie o zonă în care să ajungem ușor cu trenul din București și să ne putem deplasa fără mașină. Ne puteți recomanda câteva locuri în
cerințele menționate? Vă mulțumim!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Brasov, Sibiu

| sierra1 a răspuns:

Clasic: Bran/Moeciu/Valea Prahovei

| sabin89 a răspuns:

Cheia - jud. Prahova
Nu-ţi trebuie tren. Se ia microbuzul din autogara Basarab.

| Yuoia a răspuns:

Nu stiu cam ce vreti voi sa vizitati. Dar va recomand un traseu asa: Brasov, Sibiu, Cluj, Oradea, Bucuresti.
Sau Brasov, Sighisoara, Alba Iulia, Deva, Bucuresti.
Sunt orase cu multe obiective turistice ce merita vazute.

| anonimg a răspuns:

Mergeti la o agentie de turism si cereti-le o oferta. Sau puteti vizita agentiile online.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne rătăcim noi în tine când te vedem la muncă, mâine :*

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Ti ai facut iubita, felicitari. Sper ca ai trecut peste si poti sa ai din nou incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BlackBriliant, stai cuminte 10 ani, că nici n-ai înțeles tu gluma. Roag-o pe mami tău să ți-o explice, că ea știe mai bine rolling on the floor)))

Mi-ai dat si ignorr, aww smug Ce dulcee

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti merge in Brasov iar de acolo cu autobuzul puteti sa ajungeti la Canionul 7 scari, daca va plac plimbarile prin natura. In jurul Brasovului mai puteti vizita Cetatea Harman (tot cu autobuzul), Bran (cu autobuzul) iar daca va indepartati putin de oras, mai puteti vedea colonele de bazalt de la Racos si vulcanul stins. Mai puteti vizita Sighisoara iar in apropiere este Rezervatia de stejari seculari de pe Breite. Mai puteti vizita si Medias si Sibiul.

| loculdelageam a răspuns:

Bună! Uite aici câteva idei de locuri de vizitat în care poți ajunge cu trenul din București: https://loculdelageam.ro/......bucuresti/

Pentru un traseu de câteva zile îți recomand Târgu Jiu și zona din jur: sunt o mulțime de peșteri, de chei pe care le puteți vizita.

| kaTTsu a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu a tinut mult, din pacate happy