| Drragos a întrebat:

Am un motan in varsta de 10 luni, iar acum o luna a intrat in calduri. Am fost la veterinar si mi-au dat niste pastile pentru a il linistii, i-am dat timp de o saptamana una pe zi asa cum mi s-a spus, si se potolise. Acum, i s-a umflat tata din dreapta, ca o galma, am fost la doctor si i-a facut niste injectii anti-inflamatorii. Peste cateva zile am fost iar cu el si a spus ca nu si-au facut efectul si ca trebuie castrat. A spus ca nu a mai intalnit asa ceva la motan, doar la pisica si ca este ceva hormonal. I-am spus ca nu pot sa il castrez acum si ca o voi face dupa Paste, si a spus ca nu este nici o problema. Dar astazi am observat ca i s-a marit asa zisa galma foarte mult si imi este teama sa nu i se intample ceva si i s-a mai umflat si alta, in stanga, dar foarte putin. Tin sa mentionez ca de asemenea nu mai este ca inainte, nu mai alearga, nu mai sare. O fi oare de la acele pastile? Am scris aici, pentru a intreba daca a avut cineva motan si daca a avut aceasta problema cu el, sau stie pe cineva care a avut, si astept o parere, un sfat, desigur daca stiti va rog. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Sophy1 a răspuns:

Buna ziua! T erog foarte mult sa nu te sperii! Si eu am un motan si sunt crescatoare de pisici. Da sa stii ca poate sa fie de la acele pastile deoarece opreste acea stare de...
Imi pare rau de ce aud si sigur nu imi place ca ti-au dat asa ceva medicii. Iti recomand daca esti in Bucuresti sa mergi la clinica Bio Vet fiindca este speciala pentru animle.
Trebuie neaparat sa-l duc la castrare fiindca nu este bine deloc. Poate sa fie chiar fatala aceasta inflamatie a testiculelor.
Da, deci acum trebuie decat sa-l duci la doctor nu ai de ales, este greu cu pisiciile cand intra in calduri fiindca practic sunt animale salbatice si nu inteleg de ce s-au numit asa ..domestice fiindca nu-s prietenoase.
Mai mult ca sigur a fost de la pastile si te rog sa-l ti acasa o saptamana. si sa observi daca ii trece. Daca nu... operatia.
Succes!
P. S: Anunta-ma la : elf.alfi@yahoo.com

| Drragos explică (pentru Sophy1):

Te-am adaugat pe mess fiindca vreau sa te intreb cv. Sa imi dai accept te rog big grinulcianu Dragos

4 răspunsuri:
| NeneaGogu a răspuns:

Incearca sa-i faci baie cu apa rece, adica nu peste tot, pe burta si pe la testicole

| NeneaGogu a răspuns (pentru NeneaGogu):

Am uitat sa-ti spun, dupa ce-l racoresti sa nu-l dai afara

| Drragos explică:

NeneaGogu. As vrea sa imi spui mai multe te rog. De unde stii ca ar putea functiona? Te pricepi in domeniu sau ceva? Multumesc.