| kidDiana a întrebat:

Buna TPU am o mare problema sunt in clasa a8a si trebuie sa-i scriu unei colege o scrisoare de ramas bun! Ideea e ca,am cam putine idei si as vrea sa iasa ca la carte, ati putea sa ma ajutati cu cateva idei? Adica ce i-ati scrie voi daca ati fi in locul meu si mai dati-mi cateva idei cum sa o fac sa arate cat mai frumos.Mentionez ca am fost 8 ani colegi, plus prietene la gradinita, fundita pentru cele mai bune idei! Multumesc tuturor! happy

Răspuns Câştigător
| Sclipirici a răspuns:

Buna!
Draga...,
Ma bucur nespus de mult ca am avut ocazia sa iti fiu prieten.Stii foarte bine ca am impartit fiecare veste buna dar si fiecare lucru rau care ni s-a intamplat.In 8 ani am putut sa ne apropiem atat de mult si sa devenim colegi buni.Nu regret nimic din tot ce s-a intamplat.Desi,clasa a 8a e aproape de sfarsit, sper ca prietenia dintre noi doi sa nu se sfarseasca odata cu ea. Vreau sa ramanem colegi buni in continuare.
Multe imbratisari.
Cu drag...

3 răspunsuri:
| Roxxxxi a răspuns:

Buna draga mea prietena,
Dumnezeu sa iti dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o binecuvantare la fiecare pas si un raspuns la fiecare intrebare. Cum zice vorba aceea un trandafir frumos, isi schimba mereu fata...o prietenie adevarata, ramane toata viata.Ma bucur ca suntem prietene si am fost colege in toti acesti 8 ani frumosi petrecuti impreuna. Sper ca in continuare vom ramane apropiate si iti doresc tot binele din lume

| Richarda_Richii_1999 a răspuns:

Heii poti sam a ajuti si pe mine, te rog eu trebuie sa scriu pentru cei din a 7-ea tot ceva Si ce este funda? happy

| kidDiana explică (pentru Richarda_Richii_1999):

Nu am inteles ce ma rogi cu a7a si funda o dai celui mai bun raspuns, adica tu pui intrebarea iar apoi trebuie sa alegi un raspuns, cel care te.a ajutat si ti, a fost de folos